Nastolatka spiła się do nieprzytomności! Z pomocą przyszli policjanci

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Akurat policjanci z Konstancina -Jeziorny prowadzali zajęcia prewencyjne, podczas których instruowali mieszkańców jak udzielać pomocy przedmedycznej, gdy zostali pilnie wezwani by udzielili pomocy 16-latce, która wypiła tyle alkoholu, że straciła przytomność

Jak na ironię zgłoszenie napłynęło akurat w czasie gdy policjanci prowadzili zajęcia instruktażowe dla mieszkańców mające uczyć jak udzielać pomocy przedmedycznej. Ich pomoc okazała się niezbędna i natychmiastowa. Funkcjonariusz przerwali zajęcia i udali się do Parku Zdrojowego gdzie zastali 16-latkę, która w wyniku upojenia alkoholowego straciła przytomność. Została jej udzielona pierwsza pomoc, a następnie wezwano pogotowie ratunkowe. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że dziewczyna ma w organizmie 2 promile alkoholu. Okazało się też, że dwoje innych nastolatków miało po 1 promilu alkoholu. Zostali przekazani pod opiekę rodziców. Sprawa pijanej 16-latki znajdzie finał w sądzie rodzinnym.
– Wakacje sprzyjają niestety inicjacji alkoholowej. Apelujemy do rodziców, opiekunów oraz młodzieży o rozsądek i kontrolę. Alkohol nie może kojarzyć się młodym ludziom z zabawą, radością i fajnym sposobem spędzania wolnego czasu – podkreślają policjanci. – Alkohol nie tylko niczego nie ułatwia, przeciwnie piętrzy nowe kłopoty i problemy. Upośledza kształtowanie się zdrowej i dojrzałej osobowości.
Również o tym problemie mundurowi będą rozmawiać z młodzieżą podczas prowadzonej w tym roku policyjnej akcji „Bezpieczne wakacje”.

AB/KPP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię