Nasza zawodniczka dziewiąta w Europie!

1

PIASECZNO Zawodniczka SRS Kondycja Aleksandra Płocińska była dziewiąta w finałowym biegu na 1500 metrów w ramach Mistrzostw Europy do lat 23, które odbyły się w ostatni weekend w Tallinnie. To zdecydowanie największy sukces nie tylko w jej sportowej karierze, ale również w historii piaseczyńskiego klubu

Niesamowite przeżycie móc startować na takiej rangi imprezie i biegać z najlepszymi w Europie, ciężko to opisać słowami – mówi Aleksandra Płocińska. – Jestem bardzo zadowolona z występu. Moim marzeniem była pierwsza dziesiątka i udało się.

21-letnia mieszkanka Piaseczna przyznaje, że oba biegi na mistrzostwach (zarówno półfinał, jak i finał) były ciężkie pod względem taktycznym i obfitowały w przepychanki – podkreśla Ola. – Trzeba było być naprawdę czujnym, ale jednocześnie przyzwyczajać się, że tego typu biegi na takiej rangi imprezach to norma.

Wiesław Paradowski, trener SRS Kondycja, nie kryje z kolei, że nie spodziewał się aż takiego sukcesu swojej podopiecznej. Zaznacza przy tym, że Ola cały czas się rozwija i stać ją jeszcze na wiele. Kolejnym wielkim marzeniem biegaczki jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

– Wszystko teraz podporządkowuje temu celowi – mówi Aleksandra Płocińska.

Tyl./fot. ETV

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię