Nasze firmy skorzystają na współpracy z Chinami

0

LESZNOWOLA Po latach pandemii rozpoczęło się odbudowywanie relacji handlowych między polskimi, a chińskimi przedsiębiorstwami. W ostatnich dniach w centrum EXPO Ptak wystawiało się ponad 500 chińskich firm. Wielu ich przedstawicieli odwiedziło centrum handlowe GP Poland w Wólce Kosowskiej


Dwa tygodnie temu zakończyły się wielkie targi dóbr konsumpcyjnych w chińskim mieście Ningbo. Miasto to od ponad 10 lat organizuje współpracę gospodarczą z krajami naszego regionu. Dlatego nie dziwi, że w targach brały udział także firmy z powiatu piaseczyńskiego. Wyjazd został zorganizowany w ramach misji gospodarczej Chińsko-Polskiej Izby Gospodarczej i Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja. W ramach rewanżu pod koniec maja do Polski przybyła chińska delegacja, której przewodził pierwszy wiceprezydent Ningbo. W GD Poland w Wólce Kosowskiej odbyła się uroczystość otwarcia Przedstawicielstwa Gospodarczego Ningbo w Polsce, którego szefem został prezes GD Poland, Han Baohua. Chińska delegacja przedstawiła marszałkowi województwa mazowieckiego ofertę współpracy i wzięła udział w chińskich targach w EXPO Ptak w pobliskim Nadarzynie, gdzie wystawiało się ponad 500 firm z Państwa Środka.
Otwarcia targów dokonał ambasador Chin w Polsce – mówi Janusz Piechociński, były wicepremier, obecnie prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja. – W środę i czwartek odbyły się liczne konferencje i spotkania okolicznościowe, na których omawiano aktualne relacje gospodarcze na linii Polska-Azja i Polska-Chiny.
Prezes Janusz Piechociński opowiadał o rosnącym potencjale polskich firm, ale też poruszał trudny temat ograniczeń eksportowych, będących konsekwencją wystąpienia ognisk ASF i ptasiej grypy.
Wielu przedstawicieli chińskich firm biorących udział w targach odwiedziło w Wolce Kosowskiej GD Poland – największe chińskie centrum handlu tradycyjnego w Unii Europejskiej. Nawiązane w ciągu ostatnich dni relacje handlowe na pewno będą procentowały w przyszłości.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię