Naszego Czytelnika ujęła postawa straży miejskiej: Uratowali psiaka przed potrąceniem!

11

PIASECZNO – Straż miejska uratowała psiaka przed potrąceniem na ulicy Rejtana – poinformował nasz Czytelnik Arek, zachwycony postawą i profesjonalizmem strażników

Na ulicę wybiegł pies wprost pod jadący samochód. Na szczęście kierowca zdołał zachować zimną krew i w porę wyminął czworonoga. W tym czasie akurat przejeżdżał radiowóz straży miejskiej.
Panowie ładnie się zachowali, wyszli z auta ze smyczą i schwytali pieska – opowiada nasz Czytelnik. – Jeden ze strażników poszedł do pobliskiego sklepu i kupił mu jedzenie.

Działalność straży miejskiej bardzo często oceniana jest negatywnie, pojawiają się nawet głosy, że to niepotrzebna służba, która w większym stopniu uprzykrza życie mieszkańców niż im pomaga.
Kierowca auta, który wczoraj nieprawidłowo zaparkował przy ul. Jana Pawła II kontaktu ze strażnikami prawdopodobnie nie wspomina najlepiej. Na koło jego auta została założona blokada.

Nie zapominajmy jednak, że w mieście tak dużym jak Piaseczno istnieje bardzo wiele obszarów wymagających interwencji straży miejskiej. Czasami drobnych, takich nad którymi nie pochyli się policja, ale niezwykle ważnych, a często także istotnych dla naszego bezpieczeństwa.
Warto spojrzeć na naszych strażników z większą sympatią i zrozumieniem. Wykonują naprawdę ciężką i niewdzięczną pracę , w której czasami możemy pomóc – uśmiechem, okazaniem szacunku i dobrym słowem. A jakie wy macie doświadczenia ze strażą miejską? Dziś wyjątkowo napiszcie o tych dobrych…

11 KOMENTARZE

  • Normalny ludzki odruch – ratować życie!
   Nie zmienia to faktu, że są nieuczciwi bo jednym wlepiaja mandat za parkowanie a innym nie na tym samym m-cu. Na zlecenie krzychol… z kpp przyjechali natychmiast aby pokazać swoją “wladzę” Wielokrotne zgłoszenia mieszkańców, że niedouczony słoik z kpp stoi za zakazem, przeszkadza w ruchu zamietli. Jak można określić taką postawę?

 1. Nic nie zmieni postawy tych ludzi, którzy od wielu lat byli nauczeni że są “panami” Piaseczna.
  Banda nierobów jakiej mało. Ciekawe jaką dostają za to premie.

 2. xxx szkoda, że komentujesz anonimowo. Pewnie na facebook, gdzie portal ma swój fanpage tego nie napiszesz, bo każdy będzie wiedział kim jesteś. Przedstaw się z imienia i nazwiska, skoro kogoś tak nazywasz.

  • A co to za różnica kto to pisze Swoja oponie w komentarzu chyba ze chcesz znac ta osobe aby wymierzyc jej sprawiedliwosc za szczere slowa ja mogę wprost powiedzieć w twarz jeśli trzeba że straż miejska to banda nierobów

 3. Ten pies ze zdjęcia wielokrotnie wałęsał się w okolicach ul. Księcia Janusza. Może trzeba znaleźć właścicieli i zdyscyplinować do lepszego nadzoru nad psiną? Zanim spowoduje wypadek albo sama zginie pod kołami

  • Wielokrotnie się wałęsał? a może miało tak być? jeden oddaje psiaka do schroniska, inny wypuszcza w lesie a jeszcze innemu ucieka, często i z premedytacją?

 4. Oj tak…. Słuchanie że zrozumieniem też wiąże się z wielkimi trudnościami. Na wezwanie do zalegających śmieci na posesji sąsiada sprawdzili moją. Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Po dłuższej rozmowie podobno podjeli jakieś działania. Poczekam i zobaczę efekt.

 5. Straż miejska to typowe trolle które nic nie robią, a wożą Sobie tyłek w aucie i jak raz na rok uratują pieska to wielki sukces. W sumie dla nich to sukces bo innego pewnie by nie mieli chyba, że zliczyć ilości wypisanych mandatów i założonych blokad na koła pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię