Natalia Przybysz i Raphael Rogiński na strażackiej wieży

0

GÓRA KALWARIA W piątek 8 września o godzinie 20.30 wystąpi Natalia Przybysz i Raphael Rogiński

Natalia Przybysz to charyzmatyczna wokalistka, która porusza się w klimatach soul/R’n’B (Sistars) i blues/rock (solowe płyty: „Kozmic Blues. Tribute to Janis Joplin” i „Prąd”, który osiągnął status diamentowej płyty). Raphael Rogiński jest wszechstronnie uzdolnionym gitarzystą, badaczem folkloru – propaguje muzyczną tradycję żydowską (Cukunft, Shofar, Alte Zachen), amerykański folk (Wovoka, Shy Albatross), a ostatnio pieśni kurpiowskie (Żywizna).
We wspólnym projekcie Shy Albatross (wraz z perkusistą Hubertem Zemlerem i wibrafonistą Miłoszem Pękalą) Natalia i Raphael reinterpretują tradycje folkowe utwory z różnych zakątków świata. Na wydanej w 2016 roku płycie „Woman Blue” znalazło się 9 utworów z tekstami zaczerpniętymi z tradycji, opowiadającymi o perspektywie kobiet pogrążonych w żałobie, cierpiących głód, obdarzonych paranormalnymi zdolnościami, gangsterek i niewolnic. W warstwie instrumentalnej słychać nawiązania do bluesa, muzyki afrykańskiej i irlandzkiego folku.

Podczas koncertu w Górze Kalwarii duet wykona nie tylko utwory Shy Albatross, ale też takich artystów jak David Bowie, Nina Simone, Terry Callier i Wanda Warska (utwór „Uroda” z muzyką Warskiej i tekstem Agnieszki Osieckiej znalazł się na wydanej w tym roku płycie „nowOsiecka” ). Muzyka duetu rozbrzmi na wieży strażackiej za Kinem Uciecha – w miejscu, które oczarowało mieszkańców podczas wakacyjnych pokazów kina letniego.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię