Nauczycielki wyróżnione przez Ministra Edukacji Narodowej

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Wielkie wyróżnienie dla dwóch konstancińskich nauczycielek. Elżbieta Siemieniuk ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Agnieszka Halicka ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 otrzymały nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Obie panie zostały docenione za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Gratulujemy.

Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony 14 października, to okazja do uhonorowania nauczycieli za ich trud w wychowywaniu dzieci i młodzieży. Pedagodzy z województwa mazowieckiego zostali wyróżnieni podczas uroczystości, która odbyła się w czwartek, 17 października, w Menadżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie.

Pasja i zaangażowanie

Odznaczenia państwowe – złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi – w imieniu Prezydenta RP wręczył Mariusz Frankowski, wojewoda mazowiecki. Medale resortowe przekazała z kolei wiceminister edukacji narodowej, Paulina Piechna-Więckiewicz. Łącznie wyróżniono 208 osób. Podczas uroczystości wręczono także nagrody Ministra Edukacji Narodowej. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie nauczycielki z gminy Konstancin-Jeziorna – Elżbieta Siemieniuk ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Agnieszka Halicka ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5. Obie panie zostały docenione za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, a listy gratulacyjne wręczyła im Wioletta Krzyżanowska, mazowiecki kurator oświaty. – Serdecznie gratuluję wyróżnień oraz życzę dalszych sukcesów i satysfakcji z nowych wyzwań – podkreśla Michał Wiśniewski, burmistrz Konstancina-Jeziorny. – Jestem dumny, że w gminnych szkołach mamy kadrę, która z pasją i zaangażowaniem realizuje swoje zadania, wkładając ogrom pracy w wychowanie kolejnych pokoleń mieszkańców naszej gminy.

Wyróżnione osoby

  • Elżbieta Siemieniuk od 2001 r. pracuje jako nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie. W oświacie działa od 1991 r., a swoje wykształcenie zdobywała m.in. na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie ukończyła studia podyplomowe. Posiada liczne kwalifikacje trenerskie, w tym z lekkiej atletyki, piłki siatkowej i korfballu. Pełni także rolę nauczyciela wspierającego w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera. Elżbieta Siemieniuk jest aktywnie zaangażowana w rozwój korfballu w Polsce. Przez wiele lat pełniła funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Korfballu, a jako delegatka Polski reprezentowała kraj na międzynarodowych kongresach Międzynarodowej Federacji Korfballu, gdzie wygłaszała przemówienia. Jest organizatorką Ogólnopolskiego Turnieju Korfballu w Konstancinie-Jeziornie, który odbywa się nieprzerwanie od 24 lat i gromadzi setki zawodników z całego kraju. Oprócz pracy zawodowej, Elżbieta Siemieniuk angażuje się w liczne inicjatywy społeczne i wolontariat, co zostało docenione tytułem Wolontariusza Roku 2020. Jest również współautorką projektu językowego „Sockrates – Comenius”, który promował ochronę środowiska we współpracy z holenderską szkołą Wellantcollege MBO Rijswijk. Jej liczne osiągnięcia i wkład w edukację oraz rozwój młodzieży sprawiają, że jest cenioną postacią w środowisku oświatowym.

 

  • Agnieszka Halicka od pięciu lat pracuje jako nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie. Jest aktywną propagatorką rozwoju kompetencji cyfrowych nauczycieli oraz transformacji cyfrowej bibliotek szkolnych. Dzięki jej inicjatywom, biblioteka w SPI nr 5 stała się pierwszą w Polsce „STREAMową biblioteką szkolną”. Innowacyjność tej biblioteki została zauważona na szeroką skalę, wyróżnia się m.in. tym, że jako pierwsza w Polsce oferuje wypożyczalnię edukacyjnych modeli 3D. Agnieszka Halicka prowadzi kanał edukacyjny eduTriki na YouTube oraz stronę na Facebooku o tej samej nazwie, gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami i pomysłami z zakresu edukacji. Publikuje także artykuły w czasopismach oraz na blogach edukacyjnych. Od bieżącego roku jest członkinią Rady do spraw Informatyzacji Edukacji przy MEN, gdzie aktywnie angażuje się w procesy cyfryzacji polskiego systemu oświaty. Pani Agnieszka jest także inicjatorką i koordynatorką ruchu oddolnego „Laboratoria Przyszłości w praktyce”, który ma na celu wspieranie cyfrowej transformacji edukacji. Należy do prestiżowej społeczności Superbelfrzy RP, jest certyfikowaną trenerką LEGO® Education, Microsoft Innovative Educator Expert, a także Microsoft Innovative Educator Fellow. Aktywnie działa w Google Education Group i pełni funkcję członka zarządu Sekcji Informatyki Szkolnej przy Polskim Towarzystwie Informatycznym. Jej wkład w rozwój kompetencji cyfrowych został wielokrotnie doceniony. Trzykrotnie znalazła się na Liście 100 osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju kompetencji cyfrowych w Polsce (w latach 2020–2022), a także została wpisana na Honorową Listę 100. W 2021 r. była nominowana do tytułu Nauczyciel Roku.

Źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię