Nauka wędkowania na Górkach Szymona

0

PIASECZNO Dwa tygodnie temu przy zalewie Amo na Górkach Szymona zaczęła działać szkółka wędkarska prowadzona przez koło nr 17 Polskiego Związku Wędkarskiego w Piasecznie. W pierwszych zajęciach wzięło udział 7 dzieci. Następne odbędą się w najbliższą niedzielę


Pierwsze spotkanie dla dzieci, które trwało w sumie 3,5 godziny, zostało zorganizowane pod koniec lipca.
– Przyszło na nie siedmioro młodych wędkarzy w wieku 8-9 lat – mówi Łukasz Stryczyński z koła wędkarskiego nr 17. Podczas zajęć dzieci realizowały opracowany wcześniej program. Mogły zobaczyć, jak zachowuje się zestaw ze spławikiem, uczyły się też przecierać zanętę na sicie. Potem obserwowały jak zanęta zachowuje się w specjalnym akwarium.
– Uczyliśmy również dzieci jak dbać o czystość nad wodą – dodaje Łukasz Stryczyński. – Były też oczywiście dwie godziny wędkowania.

Podczas najbliższego spotkania, które rozpocznie się w niedzielę o godz. 10 na stawie od strony bistro (przyjść na nie może każdy, wstęp jest bezpłatny) dzieci będą dalej uczyły się wędkować ze spławikiem. Zajęcia poprowadzi m.in. nowa prezes koła Małgorzata Górska. A za tydzień, 18 sierpnia na zalewie odbędą się mistrzostwa szkółki dla dzieci, połączone z pokazem łowienia na tyczkę. Organizatorzy zaplanowali tego dnia naprawdę wiele atrakcji. Wszyscy zainteresowani zarówno wzięciem udziału w zajęciach, jak i zawodach proszeni są o kontakt z Łukaszem Stryczyńskim pod nr tel. 798 285 674.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię