Nie będzie bezpłatnych porad prawnych

0

PIASECZNO Od stycznia gmina zaprzestała prowadzenia bezpłatnych porad prawnych, które odbywały się w budynku ratusza. Jak się dowiedzieliśmy, ma to związek z przenosinami Urzędu Stanu Cywilnego i brakiem miejsca, w którym można by organizować spotkania mieszkańców z prawnikami


– Te spotkania odbywały się w każdą środę przez ostatnich 10 lat – mówi pani Janina.
– Bardzo kompetentny i rzeczowy prawnik udzielał bezpłatnych porad, pomagając niejednemu mieszkańcowi Piaseczna wyjść z opresji. Mnie samej pan mecenas kilka razy pomógł w zawiłych sprawach, nie pobierając za to żadnej opłaty, co w tych czasach jest ewenementem. Polecałam jego usługi każdemu i wiem, że cieszyły się one dużą popularnością.
Dlatego pani Janina była bardzo rozczarowana, gdy dowiedziała się, że od nowego roku nie będzie porad.
– Nie wiem dlaczego burmistrz postanowił zniszczyć coś, co tak dobrze od wielu lat funkcjonowało i z powodzeniem sprawdza się w innych gminach – dodaje. – Z tego co wiem, gmina nie ponosiła żadnych kosztów związanych z organizowaniem tych porad. To szkodliwa decyzja.
Arkadiusz Czapski, sekretarz gminy wyjaśnia, że wraz z końcem roku gmina rozwiązała porozumienie z kancelaria świadczącą usługi prawne z uwagi na przeniesienie siedziby Urzędu Stanu Cywilnego na ul. Warszawską (rozpocznie pracę 2 marca) i brakiem wolnego pomieszczenia w ratuszu.
– Zadania polegające na nieodpłatnej pomocy prawnej są realizowane przez powiat piaseczyński – mówi Arkadiusz Czapski. – Pomoc prawna świadczona jest również w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Świętojańskiej.
– Byłam kiedyś na poradach organizowanych w starostwie i nawet nie ma czego porównywać – uważa nasza czytelniczka. – Zresztą, im więcej darmowych porad prawnych, tym lepiej. Prawda?

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię