Nie będzie parkingu przy Towarowej. Zamiast tego gmina wyremontuje kolejny odcinek Dworcowej

3

PIASECZNO Gmina poinformowała, że przebudowa Towarowej wraz z budową parkingu P&R na 200 miejsc nie dojdzie do skutku, mimo że podpisano już umowę z wykonawcą inwestycji i zarezerwowano na nią środki. Powodem są działania PKP PLK, które planują budowę czwartego toru do Piaseczna i rozważają przejęcie terenu, na którym miałby powstać parking


Wygląda na to, że planowana rozbudowa torów aglomeracyjnych pokrzyżowała plany włodarzom Piaseczna. Przebudowa Towarowej wraz z budową oczekiwanego przez mieszkańców parkingu miała zakończyć się wiosną i zaplanowano na nią ponad 7 mln zł, z czego 1,5 mln zł miała stanowić unijna dotacja. Dziś wiadomo już, że plany te nie zostaną zrealizowane, a gmina nie tylko straci dotację, ale też będzie musiała rozwiązać umowę z zakontraktowanym wykonawcą. Dlaczego? Okazuje się, że plany samorządu pokrzyżowały Polskie Koleje Państwowe PLK. Rozważają one dużą inwestycję kolejową, która ma usprawnić ruch kolejowy między Piasecznem a Warszawą (czwarty tor ma biec do Czachówka). W związku z tym zlecono przygotowanie studium wykonalności inwestycji.
O naszych planach poinformowaliśmy gminę Piaseczno już we wrześniu ubiegłego roku – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. – W styczniu wykonawca opracowujący studium przekazał do gminy plany z wyszczególnioną infrastrukturą, mogącą potencjalnie kolidować z planami nowego układu torów. Gminie zaproponowano wprowadzenie korekt do projektu parkingu, aby wyeliminować tę kolizję – dodaje.
Burmistrz Daniel Putkiewicz podkreśla, że gmina nie miała możliwości przesunięcia parkingu, a PKP chciały zarezerwować dokładnie to miejsce, w którym miałby on powstać.
– Kolejarze dopiero rozważają możliwość budowy torów – zwraca uwagę burmistrz. – Nawet jeśli ta inwestycja zostanie uznana za zasadną, tory i tak nie powstaną w ciągu najbliższych 10 lat. Oceniam, że w warunkach zaproponowanych przez PKP, budowa tego parkingu nie może zostać zrealizowana. Dlatego zdecydowaliśmy się wyremontować jedynie nawierzchnię ulicy Towarowej i dostosować ją do potrzeb mieszkańców. Środki zarezerwowane na parking zostaną przesunięte na remont kolejnego odcinka ulicy Dworcowej. Już ruszyły procedury przetargowe.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Nieeeee tylko nie to!!! Znowu będą remontować… Znowu utrudnienia na Dworcowej… Niech wyremontują najpierw ulice o zdecydowanie gorszym stanie… Znowu zabiorą 709… Teraz też będzie tak, że przetarg będzie trwał miesiąc, a remontować będą 1,5 roku? Panie Putkiewicz daj Pan spokój…

  2. Panie Putkiewicz idź Pan ogarnij najpierw burdel na poprzednich inwestycjach, a nie już nabijasz kabze i ogłaszasz kolejny remont. Wstyd! Burdel, miasto znowu rozgrzebane… Księcia Janusza ile będzie jeszcze remontować ta zaprzyjaźniona firemka?

  3. Zmieniliby ekipę w samorządzie, to i tory szybciej powstałyby… Chyba czas na zmiany, skoro ma Pan Panie Burmistrzu takie problemy… PKP to dla was zawsze trudny gracz, a wiadomo, najlepiej i najłatwiej zwalić coś na kogoś innego…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię