Nie było kary bezwzględnego więzienia, bo „miała zasługi dla gminy”

5

LESZNOWOLA Ogłaszając wyrok w sprawie wójt Lesznowoli Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik sędzia Michał Piotrowski podkreślił, że doszło do paradoksalnej sytuacji, bo skazana jest osobą o ogromnych zasługach dla gminy Lesznowola. Było to jedną z przyczyn, dla których sąd nie przyczynił się do wniosku prokuratora, żądającego dla oskarżonej 2,5 roku pozbawienia wolności


W uzasadnieniu wyroku, który zapadł dziś po południu w Sądzie Okręgowym w Warszawie (wójt Lesznowoli została skazana za niegospodarność i przekroczenie uprawnień na 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata) sędzia Michał Piotrowski zauważył, że choć w ocenie sądu wina oskarżonej była bezsporna, to nie sposób pominąć okoliczności, dotyczących osoby Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik. Podczas ostatniej rozprawy pojawił się wątek poparcia, jakim wójt cieszyła się wśród mieszkańców Lesznowoli oraz licznych dyplomów, jakie na przestrzeni lat Maria Jolanta Batycka-Wąsik otrzymywała za swoją działalność samorządową. Sędzia Michał Piotrowski w uzasadnieniu wyjaśniał, że niemal wszyscy świadkowie z uznaniem wypowiadali się o wójt Lesznowoli.
– To nie jest osoba, która jest przestępcą kryminalnym i powinna ponieść surową karę więzienia – ocenił. – Pożyczka, stanowiąca naruszenie przepisów karnych, miała w subiektywnym rozumieniu oskarżonej spowodować poprawę sytuacji finansowej gminy. Nie można pominąć tych okoliczności, bo była to osoba, która w historii gminy Lesznowola zapisała się w sposób prorozwojowy – argumentował.
Oprócz zasądzonej kary wójt będzie musiała także naprawić wyrządzoną gminie szkodę w wysokości 1,361 mln zł (prokurator zażądał grzywny w wysokości 100 tys. zł). Maria Jolanta Batycka-Wąsik oświadczyła, że nie ma w zwyczaju komentować wyroków sądu. Zapowiedziała apelację dodając, że do czasu ogłoszenia prawomocnego wyroku nie zamierza rezygnować z funkcji wójta gminy.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Okej to więźnia nie będzie czyli nadal będzie można krac no cóż piękny kraj upiekę się pani hym aż ciężko jako tako ja nazwać

  2. Przeszło 100 mln. długu, w drugiej setce rankingu gmin w Polsce, denny poziom inwestycji.
    Jakie tam, jeszcze zasługi mamy? Kupione dyplomy na ścianie w UG?
    PR-em już dłużej chyba grać się nie da, zalecam wgląd w twarde dane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię