Nie chcą być częścią Warszawy

0

LESZNOWOLA Gminni radni zaprotestowali przeciwko projektowi ustawy o ustroju Miasta Stołecznego Warszawy, która przewiduje że Lesznowola stałaby się częścią wielkiej metropolii


O projekcie nowelizacji ustawy, który pojawił się na początku lutego i poruszeniu jaki wzbudził on w kręgach samorządowych opowiedziała wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik. – Ta propozycja bardzo nas wszystkich zaskoczyła – mówiła. – Projekt nie odpowiada na wiele pytań. Nie można wyczytać z niego skutków finansowych i kompetencyjnych wynikających z przyłączenia podwarszawskich gmin do metropolii warszawskiej. Nie przewidziano też konsultacji, ani z samorządami, ani z mieszkańcami.

W efekcie rada gminy przyjęła stanowisko, sprzeciwiające się projektowi. Czytamy w nim, że rada wyraża zdecydowany sprzeciw wobec projektu włączenia Lesznowoli oraz 32 gmin do metropolii warszawskiej. Główną przyczyną sprzeciwu są planowane zmiany zakresu kompetencji samorządu. Ponadto, jak zaznaczono w stanowisku: „Projekt ustawy wymaga również szczegółowej analizy jej skutków oraz dialogu z Mieszkańcami, którzy są beneficjentami proponowanych zmian”.

Lesznowola to kolejna gmina z terenu powiatu piaseczyńskiego, która sprzeciwia się poselskiemu projektowi. Wcześniej podobne stanowiska przyjęli radni w Piasecznie, Konstancinie-Jeziornie i Górze Kalwarii.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię