Nie chcą drogi przez spokojne osiedle

0

PIASECZNO Grupie mieszkańców Józefosławia nie podoba się propozycja wybudowania drogi o szerokości 10 m, która miałaby przebiegać od ulicy Ogrodowej przez Osiedlową aż do Wiejskiej na granicy gminy Lesznowola


– W Józefosławiu powstają kolejne osiedla, więc gmina zaczęła intensywnie rozglądać się za miejscami, w których mogłaby zbudować nowe drogi – uważa Andrzej Wasylkow, mieszkający w spokojnej okolicy przy ulicy Osiedlowej. – Co ciekawe, w ramach aktualizacji planu miejscowego dla Józefosławia, pomysł aby poprowadzić między naszymi domami nowy trakt narodził się dosłownie miesiąc temu.

Wytną drzewa, przepędzą ptaki?

Pan Andrzej rozkłada przed nami mapę, na której widać przebieg planowanej drogi. Miałaby ona biec od ulicy Ogrodowej do Osiedlowej przez teren prywatnej nieruchomości, a następnie wchodzić na odgrodzoną od reszty miejscowości drogę gruntową. To właśnie przy tej drodze mieszkają ludzie, w których gminne plany wzbudziły taki sprzeciw. – Jestem współwłaścicielem tej drogi i nie wyobrażam sobie, aby mogła ona zostać poszerzona do 10 m – mówi Roland Balicki. – W tej chwili to spokojna dróżka, którą dojeżdżamy do naszych domów. Kiedy stanie się drogą publiczną, cicha enklawa w której mieszkamy zmieni się nie do poznania. Będzie trzeba wyciąć posadzone przez nas drzewa oraz przesunąć ogrodzenia posesji, co będzie wiązało się także ze zmniejszeniem powierzchni naszych ogrodów.
– Przeniosłem się tu z Warszawy, aby mieć spokój i ciszę, a nie mieszkać obok głośnej przelotówki – dodaje Andrzej Wasylkow.

Droga zmieni charakter okolicy

Mieszkający obok ulicy Wiejskiej Mieczysław Sakowski prowadzi nas na teren swojej nieruchomości. – Nowa droga przejdzie mi przez trawnik, na którym chciałem zbudować dom dla córki – nie kryje swego zatroskania mężczyzna. – Gdybym wiedział, że w tym miejscu powstanie przelotówka, w życiu bym nie kupił tej nieruchomości. Wydaje mi się, że to wszystko powinno wyglądać inaczej. Na całym świecie najpierw zbroi się teren i planuje infrastrukturę, a dopiero potem buduje. U nas najpierw powstały osiedla, a teraz władze myślą którędy poprowadzić nowe drogi.
Proponowana aktualizacja planu miejscowego została już wyłożona. Do 22 września można zgłaszać do niej uwagi. A już 18 sierpnia w sprawie planu odbędzie się spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców Józefosławia. – Mam nadzieję, że gmina wycofa się ze swoich pomysłów – mówi Andrzej Wasylkow.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię