PIASECZNO/POWIAT Wnioski gminy i powiatu o dofinansowanie dwóch inwestycji drogowych przepadły w konkursie ogłoszonym przez wojewodę mazowieckiego


Obydwa samorządy starały się o wysokie dotacje z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Samorząd powiatu próbował pozyskać ponad 600 tys. zł na przebudowę ul. Wiekowej Sosny w Zalesiu Górnym, od sygnalizacji na ul. Pionierów w kierunku Ustanowa. Na tym odcinku w minionym roku powstało rondo na skrzyżowaniu ulic Wiekowej Sosny, Leśnych Boginek, Parkowej i Leśny Zaułek.

– Mimo że nie otrzymamy dofinansowania, inwestycja będzie wykonana – zapewnia Ksawery Gut z zarządu powiatu piaseczyńskiego. W sumie samorząd planuje wydać na to 1,6 mln zł.

Sprawa nie jest tak oczywista w przypadku inwestycji, którą zaplanowała gmina Piaseczno. Ona ubiegała się o przeszło 3 mln zł na budowę drogi gminnej DP-1 (czyli przedłużenia ul. Radomskiej) od skrzyżowania ulic: Radomskiej, Złotych Piasków i Malinowej w Antoninowie do połączenia z projektowanym węzłem „Antoninów” na przyszłej drodze ekspresowej nr 7 (Puławskiej-bis).

– Gdybyśmy otrzymali dotację, droga mogłaby być zrealizowana w całości, a tak podzielimy ją na trzy etapy. Myślę, że najpierw warto przebudować skrzyżowanie – komentuje Antoni Rosłon, szef komisji finansów rady miejskiej Piaseczna.

3 KOMENTARZE

  1. tak to jest jak się robi drogę asfaltową nad rowem gdzie nigdy nie było drogi tylko pola a że dla 1 osoby to już nie ważne może pan sołtys jeszcze koło siebie asfalt położy i będzie extra plan

  2. Szkoda że gmina nie dostanie kasy na budowę dróg.
    Trzeba się cieszyć, że powstają drogi asfaltowe, zamiast błota, nie rozumiem takiej zawiści u ludzi.
    Podziwiam cierpliwość sołtysów i radnych, że muszą, użerać się z takimi burakami, którym nic nie pasuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię