Nie ma chętnych do odśnieżania chodnika? To się wkrótce zmieni

2

PIASECZNO – Jakiś czas temu gmina wybudowała odcinek chodnika od alei Pokoju do ulicy Dworskiej w Zalesiu Dolnym, ale nie chce go odśnieżać – alarmuje pani Krystyna, nasza czytelniczka. – Zwłaszcza w taką pogodę, chodzenie tamtędy jest naprawdę niebezpieczne…


Pani Krystyna od dawna próbowała zainteresować problemem „bezpańskiego” chodnika wzdłuż ul. Pod Bateriami nie tylko gminę, ale także straż miejską, jednego z radnych, a nawet Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który do końca ubiegłego roku zawiadywał tym fragmentem drogi 722.
Wszędzie trafiałam na ścianę – opowiada. – Każdy umywa od tego chodnika ręce, a sytuacja jest taka, że zimą robi się na nim ślisko, co jest szczególnie niebezpieczne dla starszych osób. Zresztą latem też nikt o ten ciąg nie dba, cały jest zapiaszczony, rosną na nim chwasty.
Od 1 stycznia nowym zarządcą drogi 722 na odcinku od krajowej 79 w Piasecznie do ronda w Jazgarzewie jest powiat piaseczyński i to do niego należy kierować prośby o odśnieżanie ciągów pieszych znajdujących przy ulicy.
– W tym roku będziemy projektować nowy chodnik, zaczynający się od skrzyżowania ul. 3 Maja z aleją Kasztanów w Zalesiu Dolnym, a kończący przy rondzie obok stacji Wadex – informuje starosta Ksawery Gut. – W ramach planowanego zadania przebudujemy także fragment chodnika od alei Pokoju do ulicy Dworskiej – zapowiada.

CZYTAJ TAKŻE:  Przebudowa ulic, zachowajcie ostrożność

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię