Nie ma powodu do paniki. Jutro rano zawyją syreny! Це тільки навчання !

5

POWIAT Jutro o godz. 8:41 na terenie całego województwa mazowieckiego uruchomione zostaną syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania.Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący upamiętnieniu 12 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Uruchomiony zostanie jednominutowy ciągły dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu. W związku z tym mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie.Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wiejskiej wójt. Syreny zostaną uruchomione przez wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarządzania Kryzysowego.

10 квітня 2022 року (неділя) о годині 8:41 на території цілої Мазовецької області будуть запущені сирени тривоги (сирени ППО), котрі входять в склад районних та міських систем попередження і інформування населення.Це буде тест завчасного інформування населення приурочений пам’яті 12-річчя Смоленської Катастрофи (в котрій загинула майже вся політична верхівка Польщі на території Росії в авіакатастрофі). Буде запущений неперервний сигнал тривоги на протязі однієї хвилини. Так як це лише навчальна тривога, Вам не потрібно на неї реагувати чи виконувати якісь дії. Кожний керівник Цивільної Оборони має за завдання провести такий тест системи „попередження і інформування населення” на свої території за котру відповідальний.

5 KOMENTARZE

 1. Chyba już kogoś dobrze słońce pogrzało żeby syrenami straszyć naród z powodu kolejnej miesięcznicy. Ale przecież żyjemy w państwie prawa i sprawiedliwości więc każdy może kazać ludności świętować swoje rocznice..

 2. a co to Powstanie Warszawskie??? czy to jakiś debilny żart??
  chyba sodówa całkiem odbiła tym na górze
  współczuć tylko Ukraińcom. Nawet ich psy boją się głośniejszych dźwięków i wchodzenia do budynków,… szukacie pomysłu na pogłebienie ich traumy?????? nie można tego w laczyć na okrągłą rocznicę?
  czy włdze gminy nie mają swojego mózgu i nie mogą tego zatrzymać??? tu jest masa Ukraińców, to jakby robić im na złość

 3. – niestety jest powód do paniki, bo cały ten cyrk świadczy o tym, że komuś odebrało rozum.
  Jaki wobec tego będzie następny krok?

 4. „Jutro o godz. 8:41 na terenie całego województwa mazowieckiego uruchomione zostaną syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania. Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący upamiętnieniu 12 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.”
  ===============================
  Katastrofa smoleńska jest czymś, czego Państwo Polskie powinno się wstydzić, a już z pewnością nie powinno się tym epatować publiki.

  Dlaczego? Ano dlatego, że doszło do niej na skutek „olewania” przez funkcjonariuszy naszego państwa oraz jego pracowników wszelkich zasad bezpieczeństwa, co zresztą doprowadziło do śmierci większości z nich. Tylko dlatego, że gostek będący akurat przypadkiem prezydentem Polski potrzebował koniecznie rozkręcić swoją kampanię prezydencką w Katyniu, bo wyborcy mieli go dość do tego stopnia, że przed kolejnymi wyborami miał poparcie na poziomie ok. 5% i wielka „impreza” w Katyniu była mu potrzebna do tego, żeby wskoczyć na jakieś 10% poparcia.

  Czym tu się, do kuźwy nędzy, szczycić?! Co tu, kuźwa, „upamiętniać”?! Nieodpowiedzialność i głupotę?

  Jeśli jako Państwo i Obywatele możemy upamiętniać tylko takie cechy naszego Narodu, to naprawdę jest z nami kiepsko. Nawet bardziej niż kiepsko 🙁

  Pozwolę sobie podpowiedzieć wyjście z tego opętańczego amoku: otóż jako Polska i Polacy możemy się poszczycić nielicznymi co prawda, ale realnymi osiągnięciami i takimże wkładem w ogólnoludzką cywilizację. Wiadomo, że nie są to najwybitniejsze osiągi, ale jakieś tam są. W końcu Łukasiewicz, Domeyko, Modrzejewski, Malinowski, Banach, Steinhaus etc. ….

  Owszem, nie zginęli oni w jakichś bezmyślnych katastrofach lotniczych, ale za to nie tylko mieli mózgi, ale ich także używali. I z tego używania mamy tzw. „postępy ludzkości”. Warto ich upamiętnić, nieprawdaż?

  Pajace o małych móżdżkach, potrafiący robić tylko własną gównianą „karierę polityczną” żadnych zasług – nie tylko „dla ludzkości”, ani nawet dla Polaków – nie mają. To tylko zasługi dla siebie, dla brata bliźniaka i dla Partii. Syreny alarmowe można włączać co najwyżej po to, żeby ostrzec obywateli przed takimi typami.

  A „trening systemu wczesnego ostrzegania”, który nikogo nie obchodzi, można sobie przeprowadzić kiedykolwiek. Najlepiej po cichu.

 5. Prawdę powiedziawszy dywagowanie czy był zamach czy tez nie jest bez sensu, Nigdy nie dowiemy się prawdy. Zastanawiające jest dlaczego Tusk oddał śledztwo ruskim. Sadzę, ze z głupoty i strachu. Nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek kraju, który by postąpił podobnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię