Nie płacił alimentów, trafił za kratki

1

PIASECZNO Policjanci z piaseczyńskiej „patrolówki”zatrzymali 58-latka poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim. Mężczyzna był poszukiwany za przestępstwo niealimentacji. Trafił do zakładu karnego na 6 miesięcy.

Funkcjonariusze piaseczyńskiego referatu patrolowo-interwencyjnego zapukali do jednego z mieszkań na terenie Piaseczna, w którym według pozyskanych przez nich informacji, miał mieszkać poszukiwany mężczyzna. Ustalenia mundurowych potwierdziły się, a 58-latek został zatrzymany. Na podstawie decyzji Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim będzie musiał spędzić w zakładzie karnym najbliższe 6 miesięcy swojego życia.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami kodeksu karnego: „kto uporczywie uchyla się od wykonywania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymywanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię