Nie przepłacaj za projekt domu! Wybierz gotowy projekt z możliwością zmian.

1

Jeśli decydujemy się na budowę domu musimy posiadać projekt, na podstawie którego będziemy budować. Są dwie drogi nabycia projektu domu – zlecenie wykonania projektu indywidualnego i zakup gotowego projektu domu. Dlaczego warto zaoszczędzić już na początku przygody z budową i wybrać gotowy projekt domu? Poznajmy zalety tego popularnego rozwiązania.

Oszczędzaj od samego początku
Wybierając gotowe projekty domów przede wszystkim oszczędzamy pieniądze. Projekt w zakupie jest o wiele tańszy niż zlecenie wykonania dokumentacji indywidualnej. Warto podejść do budowy ekonomicznie i ciąć koszty tam, gdzie to możliwe. Zapłacimy mniej nie tylko za sam projekt. Nie wydamy również pieniędzy na dojazdy do architekta, spotkania biznesowe, czy wstępne wizualizacje. Projekty domów typowych są dostępne w sieci w nieograniczonej ilości. Proste i szybkie do zamówienia, w kilka dni znajdą się u nas w domu. Pamiętajmy, że czas to też pieniądz, a szczególnie na budowie.

om przy Alabastrowej 54 - www.galeriadomow.plD
Dom przy Alabastrowej 54 – www.galeriadomow.pl

Wybieraj do woli
Jeśli chodzi o gotowe projekty domów to nie możemy narzekać w kwestii możliwości wyboru. Rynek projektów typowych jest bogaty i naprawdę z łatwością każdy znajdzie na nim coś dla siebie. Najlepsze pracownie projektowe oferują całą gamę gotowych rozwiązań. W ofercie internetowej, lub w stacjonarnych punktach znajdziemy zarówno projekty domów parterowych, jak i domy z poddaszem użytkowym. Jeśli nasza inwestycja przybiera większego rozmachu możemy wybrać projekty domów z garażem lub podpiwniczeniem. Dodatkowa przestrzeń, jeśli tylko możemy sobie na nią pozwolić, zawsze jest w cenie. Jeśli nastawiamy się na ekonomiczną realizację budowy mamy do wybory projekty domów tanich w budowie. To głównie małe i średnie domy parterowe, lub z poddaszem o prostym dachu i zwartej bryle. Bez garażu, bez podpiwniczenia – oszczędna konstrukcja, by zminimalizować wydatki na wykonanie. Dodatkową zaletą decyzji o wyborze projektu gotowego jest fakt, że dom na który się zdecydujemy możemy od razu zobaczyć. Są dostępne wizualizacje, zdjęcia na stronach lub w katalogu. Możemy sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał, a co byśmy ewentualnie zmienili. Jeśli jesteśmy biegli w korzystaniu z portali społecznościowych, przy odrobinie szczęścia, możemy odnaleźć osoby, które już budowały wybrany przez nas dom i dopytać o szczegóły realizacji. Nie kupujemy kota w worku, dlatego możemy zasięgnąć wielu informacji o interesującym nas projekcie.

Dopasuj do swoich potrzeb
Przyjęło się sądzić, że jeśli projekt jest gotowy, to nie można go zmieniać, tylko trzeba budować taki, jaki został zakupiony. Nic bardziej mylnego. Gotowe projekty domów, mimo że w nazwie mają słowo nie zmuszają nas do budowania dokładnie tak, jak przewidział to projektant. Już sama adaptacja, która – przypomnijmy – jest konieczna może sporo pozmieniać w projekcie. Gdy wymagane jest dostosowania fundamentów, kąta dachu, czy wysokości maksymalnej projekt zmienia swój pierwotny wygląd. Jest to możliwe na podstawie autorskiej zgody na zmiany dostarczanej wraz z dokumentacją. Dzięki niej możemy zmieniać projekt, nie tylko w ramach koniecznych zabiegów adaptacyjnych. Gotowe projekty domów można poprawiać i dopasowywać do swoich potrzeb na etapie dostosowania do warunków działki, lub w trakcie budowy. Możemy powiększyć okna, zlikwidować, lub doprojektować drzwi tarasowe, zmienić układ pomieszczeń, a nawet podpiwniczyć budynek. Katalogowe projekty domów poddają się woli przyszłych inwestorów, którzy dzięki możliwości wprowadzania zmian, otrzymują, w pewnym sensie, indywidualny projekt domu, za cenę o wiele niższą niż zlecony u projektanta. Każda zmiana, o ile jest zmianą istotną, będzie nas co prawda kosztować, ale jeśli nie będą to drastyczne przeróbki nasz budżet i tak sporo zaoszczędzi.

Budowa własnego domu to przygoda życia. By sprostać wyzwaniu warto stosować sprawdzone metody i wybierać bezpieczną ścieżki do realizacji marzeń. Zakup gotowego projektu domu to szeroka, dwupasmowa droga, która zaprowadzi nas prosto do upragnionego celu. Bez niepokoju, bez zbędnych zakrętów i pułapek. Nasza jazda będzie spokojna i ekonomiczna, a to podstawa, gdy wyruszamy w drogę.

1 KOMENTARZ

  1. W Piasecznie najważniejsze to zrobić projekt (lub adaptację) przez architekta kochanego w lokalnym wydziale architektoniczno-budowlanym. Inaczej można umrzeć, trzeba zapłacić za nikomu niepotrzebne ekspertyzy, opinie i uzgodnienia i liczyć się z tym, że architekt słysząc Piaseczno podniesie stawkę o 50%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię