Nie straszny im koronawirus! Weekendowe spacery i rekreacja pełną parą

7

KONSTANCIN-JEZIORNA Nasza Czytelniczka przejeżdżając przez Ciszycę zwróciła uwagę na licznych spacerowiczów, którzy często w dużych grupach ignorując nakaz przebywania w domu wyruszyli cieszyć się wiosennym słońcem

Parking zapełniony i mnóstwo spacerowiczów. – Tak wyglada kwarantanna, grupy po 8-10 i więcej osób przy wspólnych spacerach – opisuje nasza Czytelniczka. – Nie chciałem robić zdjęć, na których byłoby widać twarze, ale na bulwarach przechadza się mnóstwo osób. Nie tylko rodziny. Zgłosiłam tę sprawę na policję, ale mnie zbyto.
Ładna pogoda zachęca do spacerów, a świeże powietrze z pewnością wzmacnia i poprawia samopoczucie. Apelujemy jednak by wybierać mniej oczywiste trasy spacerowe, unikać dużych skupisk ludzkich, oraz zrezygnować ze spotkań towarzyskich. To czas, w którym najlepiej zostać w domu. Wytrzymajmy jeszcze trochę, może dzięki temu nie odczujemy dotkliwszych skutków epidemii i przyczynimy się do jej szybszego końca.

AB

7 KOMENTARZE

 1. „Nie chciałem robić zdjęć, na których byłoby widać twarze… „
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  No i teraz nie wiadomo, kogo ukamienować.

  „na bulwarach przechadza się mnóstwo osób…”
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  To w Ciszycy są jakieś bulwary?!
  Chyba Bulwar Zachodzącego Słońca…

  „… Nie tylko rodziny… ”
  ++++++++++++++++++
  Po czym widać?

  „… Zgłosiłam tę sprawę na policję, ale mnie zbyto”
  +++++++++++++++++++++++++++
  Bardzo dziwne 😉

  „Wytrzymajmy jeszcze trochę, może dzięki temu nie odczujemy dotkliwszych skutków epidemii i przyczynimy się do jej szybszego końca”
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Wytrzymajmy do 10 maja – a wtedy hurmem na wybory, by spełnić swój ostatni obywatelski obowiązek! 🙂

 2. Niefajnie.. sama siedzę z dziećmi w domu, spacer to tylko balkon,na 100% skończę z pozwem o zakłócanie spokoju dziennego(dzieci muszą biegać). Wzoruję się na profilu japońskim, tajwanskim – tam naprawdę ludzie potrafią walczyć z pandemią. Ja nie wiem.. Polak mądry po szkodzie – zawsze może wyjść i robić co chce. Otrząśnijmy się, bo lekarze separują się od swoich bliskich po to, by nam pomagac! Nie masz szacunku do prawa,do lekarza i lubisz walczyć o respirator – to chodź do skupisk ludzkich i powodzenia!

  • W mieszkaniu????? Powinnaś siedzieć w jednym pokoju! Wejdź na stronę ministerstwa zdrowia, spacery nie są zakazane, rozumiesz? N i e s a z a k a z a n e, wyjdź przewietrz mózg i unikaj skupisk, bo prędzej wykończysz siebie dzieci i sąsiadów, i ile będziecie tak siedzieć? Powiedzcie jeszcze że 3 miesiące?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię