KONSTANCIN-JEZIORNA W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się Dni Konstancina, pełne wyjątkowych, rodzinnych atrakcji. W programie są także spektakle teatralne, na które wstęp jest wolny


Dni Konstancina to wydarzenie gwarantujące nie tylko różnorodną, rodzinną rozrywkę oraz koncerty znanych artystów, lecz także promujące fascynującą historię, imponujące zabytki i walory turystyczne Konstancina-Jeziorny, jedynego uzdrowisko na Mazowszu. Tym razem Piknik Retro przeniesie uczestników w barwne czasy Belle Epoque czyli lata przełomu XIX i XX wieku, kiedy powstało podwarszawskie letnisko. W programie znalazły się również trzy niezwykle interesujące spektakle teatralne.

Szósta po południu

W sobotę o godz. 18.30 w Konstancińskim Domu Kultury (ul. Mostowa 15) zaplanowano premierę spektaklu „Szósta po południu” grupy teatralnej AD REM. To dramat obyczajowy utrzymany w zabawnym tonie. Przedstawia perypetie dużej rodziny, w której każdy skrywa własne, małe tajemnice, czuje się niespełniony i dąży do realizacji marzeń. Wszystko się zmienia, kiedy pewnego dnia w domu Magdy i Bertolta pojawia się nieznany nikomu Abraham Levy z zaskakującą wiadomością. Grupa dorosłych aktorów-amatorów AD REM powstała w 2012 roku. Ma na swoim koncie pięć spektakli, świetnie przyjętych przez publiczność. Grupę prowadzi reżyserka, pisarka, nauczycielka i instruktorka teatralna Ewa Cielesz.

Comedy Impro Banda

Także w sobotę, ale o godz. 14.30 w altanie obok Konstancińskiego Domu Kultury zostanie wystawiony plenerowy spektakl grupy improwizacji teatralnej Comedy Impro Banda. Aktorzy zabiorą publiczność tam, gdzie wibruje nieodkryty, potężny czakram planety i gdzie rodzi się esencja życia: improwizacja. Uwaga, po ich występie możesz kierować pojazdami mechanicznymi ale raczej poczujesz, że lepiej wrócić autobusem, by choć kilka osób zarazić spontanicznością, odwagą i śmiechem. Comedy Impro Banda to: Anna Kazimierowska, Monia Markiewicz, Kasia Michalska, Grzesiu Sierzputowski, Tomcio Majer, Piotruś Makarski (na zdjęciu głównym).

Teatr Rampa w amfiteatrze

Natomiast w niedzielę o godz. 17.30 w amfiteatrze w Parku Zdrojowym odbędzie się spektakl „Niedźwiedź” wg Antoniego Czechowa w wykonaniu aktorów Teatru Rampa: Katarzyny Kozak, Roberta Kowalskiego i Andrzeja Niemirskiego. Jest to zabawna historia o relacjach damsko-męskich. Na scenie zobaczymy cały wachlarz emocji od miłości po nienawiść, od złości aż po pasję. Siła komizmu sytuacji oraz niezwykle barwnych charakterów narysowanych piórem znakomitego dramaturga Antoniego Czechowa są wystarczającym powodem, by obejrzeć to przedstawienie wyreżyserowane przez Andrzeja Niemirskiego. Arcyśmieszna sztuka w jednym akcie uwypukla w bohaterach szereg naszych ludzkich przywar. Wady i słabości bohaterów nie są jednak powodem oburzenia lecz wręcz sympatii widza, który może obejrzeć siebie w postaciach, jak w lustrze – swoje nieraz głęboko ukryte słabości, z których czasami najlepiej zażartować…

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię