– Po ponad rocznej przerwie fotoradary znów będą wykorzystywane do poprawy bezpieczeństwa na drogach stolicy – informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego i przestawia listę z lokalizacją działających fotoradarów. Nie ma na niej ul. Puławskiej

Główny Inspektorat Transportu Drogowego przejął od warszawskiego samorządu łącznie 23 fotoradary, które do końca 2015 r. były wykorzystywane przez stołeczną Straż Miejską. Od dziś funkcjonowanie rozpoczęło 20 urządzeń rejestrujących (lista poniżej). Jednocześnie, pozostałych kilka urządzeń będzie uruchamianych sukcesywnie wraz z zakończeniem wszelkich dodatkowych prac, niezbędnych do przeprowadzenia przed ich ponowną instalacją.

Fotoradar na ul. Puławskiej nie został uruchomiony.
– Brak oznakowania pionowego D – 51 oraz brak w urządzeniu trzech podstawowych modułów: komputera, bloku radarowego oraz aparatu fotograficznego – informuje radny Lesznowoli Marcin Kania. – Fotoradar na ul. Puławskiej, będzie przeniesiony w związku z przebudową skrzyżowania z ul. Kuropatwy.

– Sprawne przeprowadzenie wszelkich procedur wymagało współpracy pomiędzy Inspekcją Transportu Drogowego a innymi podmiotami i organami – podkreślił podczas spotkania z dziennikarzami Marek Konkolewski – Dyrektor CANARD GITD.  – Udało nam się uruchomić urządzenia w rekordowym czasie. Jak najszybsze przywrócenie nadzoru nad ruchem drogowym w najbardziej newralgicznych miejscach stolicy było naszym absolutnym priorytetem.

Tym samym wspomniane urządzenia dołączyły do ogólnopolskiego systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym, w tym do kilku fotoradarów wykorzystywanych już wcześniej przez Inspekcję na terenie Warszawy.

Lokalizacje uruchamianych fotoradarów (20 urządzeń):

ul. Sobieskiego 1

ul. Sobieskiego 2

ul. Witosa

ul. Sikorskiego

ul. Zamieniecka

ul. Ostrobramska

ul. Fieldorfa

aleja Krakowska

ul. 17 stycznia

ul. Grójecka

ul. Dickensa

ul. Modlińska 1

ul. Modlińska 2

ul. Radzymińska

ul. Spacerowa

Most Gdański

ul. Armii Krajowej

aleja KEN

ul. Trakt Brzeski

ul. Batorego/Aleja Niepodległości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię