Nie żyje Janusz Utrata, wielki społecznik i krwiodawca

0

POWIAT We wtorek 17 maja w wieku 73 lat zmarł Janusz Utrata – wieloletni krwiodawca i Prezes Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża

Janusz Utrata większość swojego życia poświęcił działalności dla dobra lokalnej (i nie tylko) społeczności. Mieszkający w Tomicach społecznik w ubiegłym roku odznaczony został tytułem Zasłużony dla Góry Kalwarii. Jako honorowy dawca krwi przez niespełna 40 lat oddał prawie 47 litrów tego życiodajnego płynu. Był przy tym wielokrotnie odznaczany za działalność w klubach krwiodawstwa (otrzymał, między innymi, Srebrny Krzyż Zasługi i Kryształowe Serce), a w 2008 roku zaczął prowadzić akcje, podczas których można było oddawać krew.

– Janusz Utrata przez cztery dekady bezinteresownie oddawał drugiemu człowiekowi cząstkę siebie – mówił o nim burmistrz Góry Kalwarii Arkadiusz Strzyżewski.Rozwijał także oraz promował honorowe krwiodawstwo na naszym terenie.
Msza święta pogrzebowa odbędzie się w czwartek 19 maja o godzinie 15 w Kościele pw. Królowej Pokoju w Baniosze, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego i pochówek na miejscowym cmentarzu.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię