Niebezpieczna Graniczna. Radny wpadł na pomysł, jak temu zaradzić

4

LESZNOWOLA Kilkanaście dni temu na skrzyżowaniu ulic Granicznej i Różanej w Mysiadle została potrącona 24-letnia kobieta. – Okolice tej drogi trzeba doświetlić i lepiej oznakować – uważa lesznowolski radny Marcin Kania


Wzdłuż ulicy Granicznej około dwóch lat temu ustawiono znaki, ograniczające prędkość do 30 km/h. Niestety, wielu kierowców się do nich nie stosuje

Do potrącenia doszło 19 lutego wieczorem na przejściu dla pieszych. Poszkodowana, z poważnymi obrażeniami, trafiła do szpitala.
– To już drugie takie zdarzenia na tym samym przejściu – alarmuje radny Marcin Kania.
– Dlatego też wystąpiłem do gminy z wnioskiem o doświetlenie przejść dla pieszych w ciągu całej drogi, zmianę źródeł światła na ledy, wymianę uszkodzonych „kocich oczek” obok pasów oraz lepsze ich oznakowanie.
Radny zaproponował umieszczenie przy pasach dwustronnych znaków D-6, które będą widoczne z większej odległości.
– Widząc je kierowcy będą mieli czas, aby odpowiednio zareagować, zmniejszyć prędkość lub się zatrzymać. Wszystko to ma podnieść bezpieczeństwo pieszych.

TW

4 KOMENTARZE

  1. O patrzcie jaki to ten Kania mądry, żarówka nie świeci to wymienić, coś nie działa to naprawić no prawdziwy mózgowiec i geniusz.

  2. przy Granicznej są bardzo wąskie chodniki, trzeba wchodzić na jezdnię żeby kogoś ominąć, a o ścieżce rowerowej można tylko pomarzyć…

  3. Jechalem ul Graniczna kilkanascie minut temu. 100m dalej od przejścia nie jest zapalona ani jedna latarnia! Jest ciemno i niebezpiecznie!

  4. Kiedy w końcu remont Granicznej i Łabędziej? Kierowcy nie zauważają pieszych bo skupiają wzrok na droge, jadą slalomem omijając dziury! Poza tym słabe oświetlenie i jak widać dochodzi do takich sytuacji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię