Niebezpieczne skrzyżowanie. Wkrótce zostanie ustawiony przy nim dodatkowy znak

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Jeden z mieszkańców zwraca uwagę na niewłaściwe oznakowanie skrzyżowania ulicy Chylickiej z Cedrową. – Na Chylickiej stoi znak informujący o pierwszeństwie przejazdu, zaś na Cedrowej nie ma żadnego znaku, co może świadczyć o tym, że to skrzyżowanie jest równorzędne – mówi pan Andrzej. – Trzeba szybko coś z tym zrobić, bo wkrótce dojdzie tam do wypadku


Nasz czytelnik kilka tygodni temu poinformował o zagrożeniu gminę.
Na własne oczy widziałem, jak wyjeżdżający z Cedrowej samochód zajechał drogę rowerzyście jadącemu Chylicką – opowiada Andrzej Sroczyński. – Rowerzysta się przewrócił, ale na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Najgorsze jest jednak to, że obydwaj uczestnicy zdarzenia mieli przeświadczenie o tym, że jechali zgodnie z obowiązującymi przepisami…
Mieszkaniec wskazuje, że przy Cedrowej trzeba jak najszybciej ustawić znak informujący, że dojeżdża się do drogi z pierwszeństwem przejazdu.
Pod koniec kwietnia poinformowałem o tym wszystkim gminę, ale do połowy maja nie dostałem żadnej odpowiedzi – mówi nasz czytelnik. – Tymczasem sprawa jest naprawdę pilna i łatwa do załatwienia, bo mówimy tu o wkopaniu w ziemię kawałka pomalowanej farbą blachy. Innym rozwiązaniem jest zdemontowanie znaku stojącego przy Chylickiej. Wtedy każdy z kierowców zwolni, bo będzie myślał, że dojeżdża do skrzyżowania równorzędnego.
Piotr Szczepanik z wydziału dróg gminnych zapewnił nas, że właściwy znak nakazujący ustąpienia pierwszeństwa przejazdu został już zamówiony.
– Myślę, że zamontujemy go przy Cedrowej w ciągu najbliższych dwóch tygodni – dodaje.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Świetny pomysł. Niestety jednocześnie na ul. Chylickiej, której dotyczy sprawa kilka dni temu złagodzono progi zwalniające, dzięki czemu kierowcy znów prują ile można. Teraz znak będzie bardziej konieczny, bo i ryzyko większe… Paragraf 22 w tych naszych urzędach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię