PIASECZNO Piaseczyńskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprasza mieszkańców, samorządowców, społeczników, a także przedsiębiorców działających w branży turystycznej na konsultacje społeczne związane z zagospodarowaniem infrastruktury nadrzecznej Wisły na terenie powiatu


Łodzie rzeczne w porcie w Górze Kalwarii

W ramach projektu „Łączy nas Wisła” (dofinansowanego przez samorząd powiatu) WOPR przygotowuje propozycje stworzenia przystani nad rzeką i miejsc do aktywnego spędzania wolnego czasu w dolinie Wisły, czyli w głównej części Nadwiślańskiego Urzecza.

Niestety, obecnie brak jest odpowiednio przygotowanych przystani, pól namiotowych, wypożyczalni sprzętu wodnego, punktów widokowych, miejsc do wypoczynku dla rodzin z dziećmi, szlaków pieszych i rowerowych, tablic informacyjnych, nie mówiąc już o punktach gastronomicznych – tłumaczy Piotr Rytko, prezes piaseczyńskiego WOPR. – Tak naprawdę na Nadwiślańskim Urzeczu brakuje nawet jednej ławeczki, żeby sobie przysiąść i podziwiać nadwiślańskie krajobrazy.

Efektem końcowym programu mają być konkretne propozycje co i gdzie należy wykonać lub poprawić. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w piątek 24 marca o godz. 18 w sali OSP w Górze Kalwarii przy ul. Ks. Sajny 14.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię