GÓRA KALWARIA W gminie mieszka około 6000 emerytów. To dla nich niebawem zacznie działać Kalwaryjska Karta Seniora oferująca zniżki w lokalnych firmach i instytucjach


Inicjatorami wydania przez ratusz karty rabatowej dla osób starszych była – a jakżeby inaczej – Gminna Rada Seniora (GRS).

– Nie poprzestaliśmy na tym, że zgłosiliśmy pomysł władzom gminy. Powołaliśmy zespół, który wstępnie namówił właścicieli dziesięciu sklepów i punktów usługowych na naszym terenie do udzielenia zniżek w ramach Karty Seniora – mówi Elżbieta Banasiak, przewodnicząca GRS.

Rada miejska kilkanaście dni temu podjęła odpowiednią uchwałę i w magistracie trwają przygotowania do wydania karty. – Pracujemy obecnie nad listą przywilejów, którą otrzymają jej posiadacze, czyli osoby po 60. roku życia – informuje Andrzej Wojnarski, inspektor ds. społecznych w urzędzie gminy. Wedle jego zapowiedzi, mieszkańcy z plastikowym dokumentem w portfelu będą moli m.in. taniej korzystać z basenu i lokalnych (płatnych) imprez kulturalnych. Bo karta seniora ma stanowić również zachętę do udziału w lokalnych wydarzeniach. Gmina ze swej strony również wkrótce zaapeluje do miejscowych przedsiębiorców – potencjalnych partnerów – o przystąpienie do programu i przyznawanie rabatów. Elżbieta Banasiak spodziewa się, że wnioski o kartę złoży kilkuset seniorów.

Niektóre gminy wprowadzają u siebie Ogólnopolską Kartę Seniora (tak zrobiły Piaseczno i Lesznowola) oferujące zniżki w całym kraju. Dlaczego takiego rozwiązania nie wybrano w Górze Kalwarii? – Naszym zdaniem, lokalna karta będzie dla naszych mieszkańców dużo bardziej użyteczna – uważa przewodnicząca gminnej rady seniora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię