Niecierpliwi kierowcy stwarzają zagrożenie! [AKTUALIZACJA]

11

LESZNOWOLA Zbulwersowany kierowca zamieścił filmik, na którym auta ignorując linię ciągłą i przejście dla pieszych wymijają autobus wypuszczający pasażerów na przystanku.

Do zdarzenia doszło na ul. Granicznej w Mysiadle przy przystanku znajdującym się za ulicą Krótką dla jadących w stronę ul. Szkolnej. Ruch pieszy w tym rejonie jest duży, nie brakuje też uczniów pobliskiej podstawówki.
– Gratuluję braku mózgu – gorzko komentuje kierowca. – Potem płacz, że np. dziecko zabite w drodze do szkoły, bo wyszło zza samochodu. Mam nadzieję, że mandaty dadzą do myślenia – dodaje mężczyzna. Sprawa została zgłoszona na policję.
Na filmie wyraźnie widać jak niecierpliwi kierowcy wymijają zarówno stojący autobus, do którego wsiadają pasażerowie jak i czekające za nim auto. Przeszkodą nie jest ani przejście dla pieszych, na którym nie powinno się wyprzedzać, ani linia ciągła rozgraniczająca jezdnię.

Aktualizacja

Na reakcję piaseczyńskich policjantów nie trzeba było długo czekać. Dosłownie kilkanaście minut po publikacji artykułu z naszą redakcją w imieniu Komendanta skontaktował się oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie nadom. Jarosław Sawicki.
Nie ma przyzwolenia na łamanie prawa i nieprzestrzeganie przepisów – mówi policjant. – Oczywiście zajmiemy się sprawą i kierowcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności – zapowiada nadkom. Jarosław Sawicki, dziękując kierowcy, który zarejestrował i zgłosił niebezpieczną sytuację za obywatelską postawę.

AB

11 KOMENTARZE

 1. cyt – Gratuluję braku mózgu – ok -ale gdzie mózg tych co robią przystanki bez zatok !? // – np Góra – Piaseczno itp. /———- gdzie oni mają mózg wydając pozwolenia na budowę bez odpowiedniej infrastruktury (znamy takie osiedla w Piasecznie ) że jeden drugiemu siedzi na głowie ——- i potem mamy takie sytuacje

 2. Pytam offf js który afiszuje sie po raz kolejny sloganem – nie ma przyzwolenia na łamanie prawa i nieprzestrzeganie przepisow
  co
  oprócz wspierania sprawców preparowania lipnych papierów świadkom
  zrobił od 2012 z miliardowymi przekrętami? !!!
  Kto został pociągnięty do odpowiedzialności łącznie z pracownikami kpp?

 3. Jaka szkoda, że komentarz o sloganach off nie doleciał do celu.
  Ma chyba świadomość, że kaliber łamania prawa i nieprzestrzegania przepisów dotyczy również prac kpp. Im większa szkodliwość tym większa odpowiedzialność, zgodnie z nowościami w przepisach.

 4. Obywatelskie postawy – zgłoszenia gr interesów są “nagradzane” w kpp i budynku obok niszczeniem świadków
  Jakaż promocja off
  wspieraleś sprawców milionowych przekrętów zamiataleś preparowaleś
  Jako prac kpp odpowiedzialność adekwatna do stanowiska i znajomości KK

 5. Rzeczywiście wiele miejsc gdzie brak warunków do bezp jazdy. Kto odpowiada za np prowizoryczne wyznaczanie przystanków, brak przejść dla pieszych, kończące się nagle chodniki ścieżki rowerowe. Czy dalsza trasa na odbywać się w powietrzu?

 6. Zawsze wydawało mi się że zjeżdżalnie na drugi pas celem ominięcia przeszkody (dziury w drodze czy stojącego pojazdu) to jest omijanie czy jak kto woli wymijanie a nie wyprzedzanie. To gdyby faktycznie w tym miejscu była spora dziura czy pojazd z jakiegoś powodu unieruchomiony (awaria itp.) to nie wolno mi zjechać na lewy pas bo jest linia ciągła…?

 7. zamiast zrobic zatoke do postoju dla autobusow to madre glowy w samorzadzie robia jak na obrazku wyzej co zmusza dynamicznych kierujacych do wyprzedania .. obywatelska postawa dobre sobie jakby ktos byl bity to ciekawe czy by sie tak wykazal madrala donosiciel …

 8. W krajach Europy Zchodniej lub Skandynawii ,kierowcy strciliby prawo jazdy. U nas krytyka spada na nagrywającego….Żałosne…. Dziki wschód….

 9. Jakiś poziom w kpp stworzyć zarabiają za wozenie dupy i prpreparowanie
  Odpowiedzialność nieunikniona pasożyty zamieszane prokuujace@!!
  DO ROBOTY ŚMIER…. …..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię