Niedługo mieszkańcy poznają koncepcję przebudowy ważnej drogi

3

PIASECZNO Chodzi o fragment krajowej 79, łączącej Piaseczno z Górą Kalwarią. GDDKiA przedstawiła już koncepcję przebudowy tego ciągu w granicach administracyjnych Góry Kalwarii. Teraz zaprezentuje swoje pomysły dla odcinka od ul. Syrenki w Piasecznie do Pilawy


Prawdopodobnie pierwsze, informacyjne spotkanie z mieszkańcami odbędzie się 31 maja. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej o inwestycji tej mówił burmistrz Daniel Putkiewicz.
Widziałem tę koncepcję i muszę przyznać, że znaleźliśmy się trochę między młotem, a kowadłem – mówił burmistrz. – Wszyscy chcemy poprawy wyjazdu z miasta i obsługi wyjazdów na obwodnicę, z drugiej jednak strony wybudowanie drogi w takiej skali, którą będzie można poruszać się 100 km/h spowoduje wepchnięcie ruchu w Energetyczną i Okulickiego. Do Piaseczna trafi ogromna liczba samochodów. O tym właśnie musimy porozmawiać, bo jest to spore wyzwanie. Mamy jednak swoją propozycję, którą zaprezentujemy podczas spotkania z GDDKiA lub nawet wcześniej, jeśli to spotkanie przesunie się w czasie. Wkraczamy w istotny etap dyskusji nad skalą tego przedsięwzięcia, zachęcam mieszkańców żeby wzięli w nim czynny udział.

TW

3 KOMENTARZE

  1. To może trzeba postawić mur po granicy gminy żeby przypadkiem samochody do Piaseczna nie wjeżdżały… masakra. Budować drogę tak ale najlepiej żeby nikt nie jeździł. No może oprócz tych którzy to napisali i autobusów. No i rowerów (szczególnie zimą)

  2. A kiedy zaprezentujecie pomysł na Słonecznej w kierunku Lesznowoli. Zaledwie 7 km, a rano i po południu jedzie się prawie godzinę!

  3. Nieprawidłowe stanowisko burmistrza, prawidłowa koncepcja GDDKiA. Drogi mają służyć wszystkim, a nie tylko tzw. „wybrańcom narodu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię