Niedługo rozpocznie się ambitny projekt kanalizacyjny

1

PRAŻMÓW Gminie udało się pozyskać środki w ramach niskooprocentowanej, częściowo umarzalnej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Pieniądze te zostaną przeznaczone na rozbudowę sieci kanalizacji na terenie gminy. – Prace powinny ruszyć jeszcze przed wakacjami – zapowiada wójt Jan Dąbek


W ramach pożyczki z WFOŚ gmina otrzyma około 15 mln zł, z czego umorzeniu będzie podlegała jedna trzecia. Pozwoli to uruchomić duży, szacowany łącznie na około 20 mln zł projekt kanalizacyjny. Kanalizacja zostanie ułożona na odcinku od Uwielin do Zalesia Górnego w gminie Piaseczno oraz od Kędzierówki do ulicy Granicznej, na styku Ustanowa, Krupiej Wólki i Jeziórka. Oprócz tego będą kanalizowane też boczne uliczki, ale to dopiero w drugim etapie bo najpierw gmina chce ułożyć magistralę w drogach powiatowych. Dlaczego?
Chodzi o ich uwolnienie, dzięki temu powiat będzie mógł szybciej je wyremontować – wyjaśnia wójt Jan Dąbek. Realizacja projektu ma potrwać około dwóch lat.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Kanalizacja w gminie Prażmów?
    Nie, żebym miał coś przeciwko, ale tak z ciekawości: czyżby gleba w tej gminie została już tak nasycona fekaliami i gnojowicą, że więcej nie przyjmuje?
    A może chodzi o to, że jak się uda skądś wyrwać kasę i uruchomić tak drogą inwestycję, to i motywacja do inwestowania rośnie, bo tu nawet 5% to nie w kij dmuchał… 😉
    Nie zdziwiłbym się, gdyby w tym przypadku przeważało to drugie… 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię