Niedoróbki na Szkolnej. Po zmroku na ulicy panuje ciemność

3

PIASECZNO Kilka tygodni temu została oddana do użytku wyremontowana ulica Szkolna w centrum miasta. Mieszkańcom nie podobają się jednak niektóre zastosowane w jej obrębie rozwiązania. Narzekają także na brak oświetlenia


Na razie w rejonie Szkolnej z ziemi wystają tylko przewody elektryczne. Słupy oświetleniowe mają pojawić się dopiero pod koniec miesiąca

– Dlaczego na Szkolnej do tej pory nie ma oświetlenia? – pyta Paweł Sawicki. – Remont się skończył, a kable do tej pory wystają z chodników…
Jak udało się nam ustalić, oświetlenia nie ma, bo… wykonawca cały czas czeka na dostawę słupów.
– Ma to nastąpić 28 września – informuje Anna Grzejszczyk z gminnego biura promocji. – Zaraz potem rozpocznie się ich montaż.
Jedna z naszych czytelniczek zwróciła również uwagę na oznaczenia pionowe (na początku Szkolnej od strony Wojska Polskiego), które – jej zdaniem – stoją zbyt blisko semaforów sygnalizacji świetlnej.
– Skutek jest taki, że stojący na przejściu dla pieszych ludzie często nie widzą, jakie pali się światło i nie wiedzą, czy już mają przechodzić przez ulicę, czy jeszcze nie – mówi pani Anna.
– Sprawdzimy to i jeśli tak rzeczywiście jest, poprawimy – deklaruje Włodzimierz Rasiński, naczelnik gminnego wydziału infrastruktury i transportu publicznego.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Warto by było domalować oznaczenie poziome na jezdni w postaci strzałek wskazujących kierunek jazdy. Dziś jakaś kobieta przegapiła że to droga jednokierunkowa i zblokowała ruch chcąc jechać pod prąd.

  2. Jak pokazuje historia wcześniejszych inwestycji, wygląda to tak, jakby nikt z inwestorów ( czyli miasto) nigdy nie odbierał takich inwestycji przed zapłaceniem wykonawcy. Ciekawe czy wydając budżet domowy też nie kontrolują wykonawcy usługi?

  3. Wspomniane parę dni temu przejście dla pieszych, tudzież droga pożarowa(?) powinno wrócić na swoje miejsce. Życie należy sobie ułatwiać ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię