Niedoróbki w willi Kamilin

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Niemal 100-letnia willa Kamilin znajdująca się obok Parku Zdrojowego została odrestaurowana w ubiegłym roku. Gmina wydała na jej renowację ponad 5 mln zł. – Prace nie zostały jednak wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, bo do piwnicy dostaje się woda, a w sali ślubów porobiły się zacieki – mówi pan Łukasz, nasz rozmówca


Pan Łukasz twierdzi, że piwnica willi miała pełnić funkcję magazynową, ale od początku stało się jasne, że nie można trzymać w niej żadnych dokumentów czy książek ze względu na zbyt dużą wilgoć.
Nie mówię, że woda stoi tam cały czas, ale po większych deszczach na pewno podsiąka – mówi nasz czytelnik. – Swego czasu ustawiono tam nawet osuszacze ścian, co miało zapobiec tworzeniu się grzyba.
Pan Łukasz poinformował nas także, że podsiąkającą wodę zaobserwowano również w sali ślubów – najbardziej reprezentacyjnej części budynku. Postanowiliśmy potwierdzić te „rewelacje” w urzędzie gminy.
– O tym, żeby woda zbierała się w piwnicy nie słyszałem – mówi wiceburmistrz Ryszard Machałek. – Wadliwie zostało wykonane natomiast odwodnienie górnego tarasu. Przy większych opadach system odprowadzania deszczówki nie nadąża z odbiorem i woda penetruje mur.
Być może jest to przyczyną pojawienia się wilgoci w sali ślubów? Wiceburmistrz zapewnia, że wszystkie usterki zostały już zgłoszone wykonawcy. Mają zostać poprawione w ramach rękojmi, bo obiekt jest na gwarancji.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię