Nielegalna wytwórnia! Policja zaskoczyła mężczyzn przy produkcji

7

KONSTANCIN-JEZIORNA Ponad 6 tys. paczek papierosów nie trafi do nielegalnego obiegu dzięki naszej piaseczyńskiej policji. Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali „na gorącym” trzech mężczyzn zajmujących się nielegalną produkcją papierosów.

Działania operacyjne, przeprowadzone przez funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego z Piaseczna, doprowadziły do ujawnienia nielegalnej wytwórni papierosów w Konstancinie-Jeziornie. Zarówno miejsce, jak i sam „zakład” z zewnątrz nie dawał podstaw, do przypuszczeń o prowadzonej tu działalności. Została ona zorganizowana w profesjonalny sposób. Wejście policjantów całkowicie zaskoczyło pracujących przy linii produkcyjnej. 52-, 47- i 46-letni mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi.

Sprawą zajęli się mundurowi z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Funkcjonariusze zabezpieczyli znajdujące się tu urządzenia, a także 125 940 sztuk papierosów. Zabezpieczone wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzowych to narażenie Skarbu Państwa na kwotę niemal 120 tysięcy złotych.

CZYTAJ TAKŻE:  Dostał mandat za fałszywe dane

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty karne wynikające z kodeksu karnoskarbowego. Grozi im teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP

7 KOMENTARZE

  1. Była szansa na odbudowę przemysłu w K-J. I po co było to psuć? Żeby nasza polska wytwórnia nie robiła konkurencji importowi z Ukrainy?

  2. Wiem – kraść to hańba, ale co to jest 120 tysięcy złotych przy tych setkach milionów, a przez 6 lat to miliardach, które kradnie PiS??

  3. @elisa… właśnie, 120 tyś, jak nasi byli u władzy, to w Sowa&Przyjaciele w jeden wieczór tyle schodziło z ministerialnej służbowej karty kredytowej…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię