LESZNOWOLA Wspólne akcja funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, doprowadziły do odnalezienia i likwidacji dwóch prężnie działających nielegalnych kasyn w Wólce Kosowskiej prowadzonych przez Azjatów

Tuż po północy, z 7 na 8 czerwca funkcjonariusze weszli do dwóch lokali, w których znaleźli około 40 w pełni działających urządzeń do gier hazardowych, dwie ruletki wielostanowiskowe oraz stół do gry w kości. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych.

Ponadto na miejscu funkcjonariusze zastali kilkudziesięciu graczy, głównie cudzoziemców pochodzenia azjatyckiego, wśród których były dwie osoby nielegalnie przebywające na terytorium Polski, prawdopodobnie powiązane z prowadzeniem nielegalnych kasyn. W ich sprawie został skierowany do sądu wniosek o umieszczenie w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców. Zabezpieczono także podrobione paszporty, polskie prawa jazdy, egzemplarze „in blanco” świadectw urodzenia, liczną dokumentację finansowo-księgową oraz ok. 54 g metamfetaminy i środki finansowe w gotówce pochodzące z nielegalnych transakcji hazardowych.

Zobacz film z aresztowania

 

Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie wszczął w tej sprawie postępowania karno-skarbowe. Przewidywana kara finansowa z tego tytułu może wynieść nawet 4 miliony złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Przypomnijmy, 1 kwietnia weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Nowelizacja przepisów zakazuje posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w akcie prawnym). Przestępstwo posiadania nielegalnych gier hazardowych zagrożone jest karą grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię