Niemiecki ma klasę

0

LESZNOWOLA Uczniowie z gimnazjum w Lesznowoli według własnego pomysłu urządzili pracownię do nauki języka niemieckiego


W projekcie wzięli udział gimnazjaliści z klas trzecich – a, b oraz c

Druga edycja konkursu „Niemiecki ma klasę” została zorganizowana przez Instytut Goethego w Warszawie przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. W tym roku do projektu zgłosiło się aż 115 zespołów z całej Polski, w tym ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów z gimnazjum w Lesznowoli.

Założeniem projektu było, aby samodzielnie stworzyć miejsce do nauki języka niemieckiego, w którym dobrze będą czuli się zarówno uczniowie, jak i ich nauczyciel. – We wrześniu ubiegłego roku wyłoniliśmy grupę osób chętnych do wzięcia udziału w tym projekcie i zgłosiliśmy do niego naszą szkołę – mówi Katarzyna Iskra-Gąsiewska, nauczycielka języka niemieckiego.

Pomysł bardzo spodobał się również dyrekcji zespołu szkół w Lesznowoli, która pozwoliła zaadoptować na klasę do niemieckiego jedną z sal, udzielając przy tym wsparcia finansowego na jej urządzenie.

Cały projekt był realizowany poza lekcjami, a jego uczestnicy spotykali się średnio raz, dwa razy w tygodniu. Uroczyste otwarcie sali nastąpiło 3 marca. – Tak naprawdę udało nam się stworzyć coś więcej niż tylko nową klasę – mówi Katarzyna Iskra-Gąsiewska. – Sporo się nauczyliśmy, podszkoliliśmy niemiecki i mieliśmy przy tym mnóstwo dobrej zabawy.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię