Nieoczywiste malarstwo Barbary Trojanowskiej

0

LESZNOWOLA W galerii OKNO w siedzibie GOK Lesznowola odbył się wernisaż wystawy obrazów Barbary Trojanowskiej. Oprócz wysokiego poziomu artystycznego charakterystyczną cechą artystki jest różnorodność podejmowanych przez nią tematów malarskich

W trakcie wernisażu artystka, jak rzadko która, potrafiła opowiedzieć o swoich dziełach. Jej prace są trudne do jednoznacznej interpretacji. Niektóre, z pozoru wesołe, kryją w sobie pewien – czasem nieco zawoalowany – pierwiastek demoniczny. Trudno się zresztą temu dziwić, bo prywatnie Barbara Trojanowska jest… miłośniczką horrorów. Podziwiać można więc z jednej strony zapomniane bóstwa inspirowane mitologią Cthulhu rodem z prozy Lovecrafta, a z drugiej… portrety kotów, których artystka także jest oddaną admiratorką. Kolejnymi cyklami są malowidła naskalne inspirowane dawnymi malowidłami na ścianach jaskiń oraz tańczące kraby i inne morskie stworzenia.
Barbara Trojanowska ukończyła Politechnikę Wrocławską, ale od 2010 roku mieszka i tworzy w Warszawie. W centrum jej zainteresowań pozostaje przyroda oraz formy geometryczne i ich wzajemne korelacje, co przedstawia przy użyciu technik malarstwa olejnego i akrylowego. Niekiedy tworzy prace z pogranicza realizmu magicznego. W swoich pracach dąży do osiągnięcia harmonii kształtów i nastroju.
Wystawę można oglądać do 20 listopada.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię