Niepełnosprawna prosi gminę o ładniejsze mieszkanie

8

GÓRA KALWARIA Pani Danuta zajmuje wraz z 30-letnim, niepełnosprawnym synem lokal komunalny przy ul. Strażackiej 1 w Górze Kalwarii. – Tu jest ciasno i panują złe warunki – wyjaśnia. – Chcielibyśmy przenieść się na ul. księdza Sajny 7. Są tam gminne budynki, które przeszły gruntowny remont


Tu nie ma nawet centralnego ogrzewania, a nasz piec na węgiel strasznie kopci... – narzeka nasza czytelniczka. – Mój syn jest po zatorowości płucnej, nie może wdychać dymu. Poza tym mieszkanie jest zawilgocone, na ściany wychodzi grzyb. Jak poinformowałam o tym wszystkim burmistrza, to odpowiedział, że ludzie żyją w gorszych warunkach. Zaprosiłam go nawet na herbatę, aby sam obejrzał jak u nas jest, ale nie dał się namówić… – dodaje rozgoryczona kobieta.
Pani Danuta uważa, że wiele osób otrzymuje gminne lokale będące w lepszym stanie.
Napisałam do urzędu dwa wnioski, ale zostały odrzucone, bo urzędnicy uznali, że ładniejsze lokum mi się nie należy. Nie mam pojęcia dlaczego. Obydwoje z synem jesteśmy schorowani. On dodatkowo ma padaczkę. Tu jest naprawdę ciężko, nie radzimy sobie – podkreśla nasza czytelniczka.
Poprosiliśmy o komentarz do sytuacji gminę. Urzędnicy potwierdzają, że komisja mieszkaniowa nie przyznała kobiecie kolejnego lokalu (to byłaby już jej trzecia przeprowadzka) bo uznała, że na terenie gminy Góra Kalwaria są rodziny w gorszej sytuacji mieszkaniowej.
Prosząca o interwencję mieszkanka zajmuje z synem lokal o powierzchni 29,2 m kw., który otrzymała po gruntownym remoncie. Tej wielkości mieszkania zajmują u nas najczęściej rodziny 4-osobowe – wyjaśnia Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza.
Administracja Budynków Komunalnych w Górze Kalwarii zapowiada, że we wrześniu doprowadzi do budynku przy ul. Strażackiej 1 gaz, więc uciążliwości związane z opalaniem lokalu węglem powinny się skończyć.

TW

8 KOMENTARZE

 1. A Ja się zapytam, ile ta Pani zrobiła remontów w ostatnim 10 leciu w tym mieszkaniu? Proszę się cieszyć że ma Pani dach nad głową a nie liczyć na darmowe!

 2. Nie zazdroszczę Pani sytuacji życiowej, ale… nie dość, że za darmo to jeszcze wybrzydza? Są osoby, które mają gorsze warunki, ale wstydzą się prosić o pomoc. A skoro dostała ten lokal po gruntownym remoncie to wychodzi na to, że sama miała wpływ na doprowadzenie go do nieodpowiedniego stanu. Każde mieszkanie, również to darmowe, wymaga aby o nie dbać.

 3. “Poza tym mieszkanie jest zawilgocone, na ściany wychodzi grzyb.”
  Ogrzewać i wietrzyć, a nie będzie wilgoci.
  Może Opieka Społeczna za mało węgla dowiozła ?

 4. Niestety, ale świeżo wyremontowana nieruchomości przy Sajny 7, jest już zarezerwowana dla ,,pewnej,, gminy wyznaniowej w ramach ,,odzyskiwania,, mienua bezspadkowego.

 5. Nie zapominajmy ,że w świetle prawa pani ma samochód !
  Co prawda nienajnowszy ,ale to zawsze to auto a skoro stać na OC,przeglądy i benzynę to bidy nie ma .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię