Niepełnosprawni sportowcy w obiektywie

0

PIASECZNO Do 10 września w Zakątku Kultura i na stadionie miejskim można oglądać wystawę fotografii zorganizowaną przez Fundację Kulawa Warszawa. Autorem zdjęć jest Jakub Sagan


Fundacja Kulawa Warszawa zaprasza na wystawę fotografii „Wspólny cel – WYGRAĆ!” autorstwa Jakuba Sagana. Wieloletnie zaangażowanie w sport członków fundacji zaowocowało pragnieniem zaprezentowania jak największej liczbie osób różnych dyscyplin sportu, uprawianych przez osoby z niepełnosprawnościami. Skąd wziął pomysł na wystawę?
– Moim marzeniem jest zagranie przy trybunach pełnych kibiców! – mówi prezeska Fundacji Kulawa Warszawa Izabela Sopalska-Rybak. – Trenuję rugby na wózkach od kilku lat, całe życie jestem związana ze sportem. Grałam na turniejach w Polsce, w innych krajach, jako zawodniczka warszawskiego klubu Four Kings, jako reprezentantka Polski i nadal nie udało się zrealizować mojego marzenia. Ta wystawa powstała po to, żeby zainteresować ludzi dyscyplinami sportu, które uprawiają osoby z niepełnosprawnościami.
Na wystawie plenerowej oglądać można czarno-białe fotografie przybliżające takie dyscypliny jak: rugby na wózkach, koszykówkę na wózkach, hokej na sledgach, ampfutbol, lekką atletykę, taniec sportowy, crossfit, szermierkę, blind tenis czy tenis stołowy.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię