Niepełnosprawni w codziennej pracy

0

Warsztat Terapii Zajęciowej KSNAW w Piasecznie i jego filia w Górze Kalwarii jest jedynym ośrodkiem w powiecie piaseczyńskim wpierającym w codziennej pracy dorosłe osoby niepełnosprawne. Jednym z elementów prowadzonej terapii jest rehabilitacja społeczna

Ośrodek każdego roku uczestniczy w kiermaszach świątecznych, które mają dwa cele. Pierwszy to pokazanie mieszkańcom produktów, które powstają w pracowniach terapeutycznych oraz przedstawienie procesu ich tworzenia. Drugim celem jest pozyskanie środków finansowych na działalność ośrodka. W grudniu tego roku ośrodek przeprowadził cztery duże kiermasze. Trzy z nich odbyły się na terenie powiatu piaseczyńskiego, natomiast jeden w Warszawie – w siedzibie dużej firmy zajmującej się m.in. wsparciem osób niepełnosprawnych.
Dwa największe kiermasze, jak co roku, odbyły się przed kościołem w Zalesiu Dolnym, dzięki uprzejmości naszego przyjaciela, ks. proboszcza Tadeusza Huka oraz przed siedzibą WTZ w Górze Kalwarii przy ul. ks. Sajny – relacjonuje Łukasz Owczarek, kierownik WTZ.
Najwięcej środków zebrano na kiermaszu w Zalesiu Dolnym. Posłużą one teraz poprawie warunków w ośrodku w Piasecznie, do którego na co dzień uczęszcza 39 osób z różnymi niepełnoprawnościami. W tym roku pierwszy raz, dzięki współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Piaseczna i Drukarnią Axendor, w czasie kiermaszu świątecznego na rynku w Piasecznie została również przeprowadzona loteria na rzecz budowy nowego ośrodka dla WTZ.
Bardzo dziękujemy kolejnym osobom za wsparcie idei przeniesienia naszego WTZ, tak aby mógł spełniać najwyższe standardy i aby wielkość pomieszczeń umożliwiła przyjęcie wszystkich chętnych na terapię – podsumowuje Łukasz Owczarek.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię