Nieprzepisowo parkujące samochody utrudniają życie mieszkańcom

4

PIASECZNO Mieszkańcy bloku przy ulicy Jana Pawła II 24, znajdującego się w sąsiedztwie bazarku, narzekają na samochody, które notorycznie zastawiają im chodnik, uniemożliwiając przejście i wyjazd z garażu. – Najgorzej jest w piątki i soboty, gdy wiele osób robi na bazarku zakupy – mówią


Mieszkańcy bloku twierdzą, że parkujące na chodniku samochody powodują liczne uciążliwości, w tym utrudniają wjazd na osiedle śmieciarce

Wspólnota mieszkaniowa „Pod Dębem” od niemal dwóch lat naciska na gminę, aby ta postawiła na chodniku wzdłuż ulicy Fabrycznej (na wysokości bazarku) słupki, uniemożliwiające nieprzepisowe parkowanie.
– Mamy wrażenie, że jesteśmy przez urzędników zwodzeni – mówi Sylwia Dwórznik, administratorka osiedla. – Mimo że samochody parkują na zakazie utrudniając nam życie, nikt z tym nic nie robi. Na pobliskiej Szkolnej jest porządek, u nas natomiast panuje chaos i bałagan.
Członkowie zarządu wspólnoty podkreślają, że w 2018 roku gmina podjęła decyzję o ustawieniu słupków wzdłuż Fabrycznej. Niestety, kilka miesięcy temu urzędnicy stwierdzili, że… chodnik jest jednak za wąski i pachołków nie da się zamontować.
– Sami dokonaliśmy pomiarów i okazało się, że między słupkami a budynkiem zostanie zachowana wymagana przepisami szerokość wynosząca półtora metra – podkreśla Sylwia Dwórznik. – Gmina obiecała więc wykonać projekt organizacji ruchu i do lutego ustawić słupki. Niestety, na obietnicach się skończyło…
Włodzimierz Rasiński, szef gminnego referatu infrastruktury i transportu publicznego twierdzi, że nie jest przekonany co do zgodnej z przepisami szerokości chodnika (aby można było ustawić na nim słupki od krawężnika do budynku musi być zachowana odległość co najmniej 2 m).
– Trzeba to zmierzyć – mówi. – Inna sprawa, że osoby robiące zakupy gdzieś samochody parkować muszą. Jestem bardzo ciekawy, czy ta wspólnota ma zbilansowane miejsca postojowe…? – dodaje.

TW

4 KOMENTARZE

  1. A płatne parkowanie na Szkolnej nie pomaga okolicznym mieszkańcom. Od wprowadzenia strefy płatnego parkowania jest jeszcze gorzej. Mieszkańcy Szkolnej, Fabrycznej i Kusocińskiego wracają z pracy i nie mają gdzie zaparkować bo pracownicy i sklepikarze z bazarku parkują na parkingach osiedlowych. Gmina ma to gdzieś, ważne żeby hajs się zgadzał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię