Nietypowa kontrola prędkości, wezwano karetkę pogotowia ratunkowego

2

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli jadącą z dużą prędkością skodę. Za jej kierownicą siedział 47-latek, któremu zatrzymano prawo jazdy. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że interwencja trwała zdecydowanie za długo. Potrzebna była też pomoc ratowników medycznych

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zauważyli skodę, której kierujący w obszarze zabudowanym jechał z za dużą prędkością. Dokonany pomiar to potwierdził. Okazało się, że przy ograniczeniu do 40 km/h, kierujący ma na liczniku 97 km/h. W takiej sytuacji mundurowi mają obowiązek obligatoryjnego zatrzymania prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Nikt się nie spodziewał, że „rutynowa” kontrola drogowa zatrzyma patrol, aż na kilka godzin.

Siedzący za kierownicą skody 47-latek początkowo próbował w każdy możliwy sposób zanegować swoją prędkość. Gdy skończyły mu się argumenty poinformował policjantów, że choruje na nadciśnienie i źle się czuje. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego, która owszem wysokie ciśnienie potwierdziła, jednakże nie stwierdziła zagrożenia dla życia i zdrowia.

Jak widać nadciśnienie nie przeszkadzało mężczyźnie w osiągnięciu nadmiernej prędkości, a miało go jedynie zwolnić z odpowiedzialności za naruszenie przepisów. Interwencja naszych mundurowych zakończyła się oczywiście zatrzymaniem prawa jazdy i sporządzeniem wniosku o ukaranie do sądu.

 

2 KOMENTARZE

  1. Zaraz, zaraz…. A czemuż to zamazane są numery rejestracyjne policyjnego BMW?
    Zawsze to przestępcom zamazują facjaty, nie ma się czego wstydzić WPI 12LC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię