„Niezatapialny” Adam Struzik nadal u steru

0

POWIAT Rządzący nieprzerwanie województwem od 2001 roku Adam Struzik, w poniedziałek ponownie został wybrany mazowieckim marszałkiem


Regionem będą współrządzili Polskie Stronnictwo Ludowe (8 radnych) oraz Koalicja Obywatelska (czyli Platforma Obywatelska z Nowoczesną – 18 radnych). Oznacza to praktycznie kontynuację poprzedniej linii. To wszystko w sytuacji, gdy najwięcej mandatów w sejmiku województwa mazowieckiego zdobyło Prawo i Sprawiedliwość (24).

Stara-nowa koalicja na pierwszej sesji sejmiku najpierw obsadziła swoje prezydium. Przewodniczącym został ponownie (trzecią kadencję z rzędu) Ludwik Rakowski (KO), burmistrz Wilanowa; a jego zastępcami: Tomasz Antoni Kucharski (KO), burmistrz Pragi Południe; Mirosław Adam Orliński (PSL), doktor prawa konstytucyjnego; a także Marcin Podsędek (KO), pracownik Kancelarii Sejmu RP.

Najważniejszym organem we władzach województwa jest jednak zarząd. Jego skład w porównaniu z poprzednim przeszedł tylko kosmetyczne zmiany (nastąpił inny podział stanowisk). Zastępcami Adama Struzika (PSL) zostali: Wiesław Raboszuk (KO), który od 2014 był już członkiem zarządu województwa oraz Rafał Rajkowski (KO), również pracujący w zarządzie województwa, ale od 2015 roku. Na członków zarządu wybrano: Elżbietę Lanc (KO) i Janinę Ewę Orzełowską (PSL) – obie panie zasiadały w zarządzie województwa minionej kadencji.

– Jestem głęboko przekonany, że rozpoczynająca się właśnie kadencja będzie dobrym czasem dla Mazowsza. Przez ostatnie lata wspólnie z naszymi partnerami z PO, dążyliśmy do wzmacniania Mazowsza, do takiego stymulowania jego rozwoju, aby było regionem dużych możliwości, ale i dobrego, godnego życia jego mieszkańców – mówił w swoim wystąpieniu Adam Struzik, najdłużej urzędujący marszałek województwa w Polsce. – Już dziś przedstawiamy nasze zobowiązanie społeczne na tę kadencję. (…) Naszym priorytetem w dalszym ciągu będą inwestycje. (…) W ciągu kolejnych 5 lat wydatki na nie będą stanowiły średnio ok. 25 proc. każdego budżetu. W sumie będzie to aż 4,5 mld zł. Oprócz środków własnych będziemy też aktywnie pozyskiwać środki z programów operacyjnych. Będziemy również kontynuować programy rozwojowe dla gmin i powiatów – zapowiedział.

Przypomnijmy, że powiat piaseczyński reprezentują dwaj radni wybrani z listy KO: Maciej Lasek i Piotr Kandyba. Naszą reprezentantką jest także Dominika Figurska wybrana z listy PiS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię