Niezwykła muzyczna podróż

0

PIASECZNO Ostatni wtorek jazzowy był dość nietypową propozycją dla fanów muzyki o oryginalnym i bezkompromisowym przekazie. Wraz ze swoim zespołem wystąpił Milo Kurtis – muzyczna legenda rodzimej sceny i obywatel świata

Lider grupy jest multinstrumentalistą o bardzo szerokich muzycznych zainteresowaniach. W przeszłości nie stronił od muzyki eksperymentalnej, ale również i rockowej (jako współzałożyciel grupy Maanam), a także reggae (Izrael) czy funk (Zgoda). Tym razem można go było usłyszeć w bardziej folkowym i etnicznym wcieleniu. Towarzyszący mu na scenie muzycy mieli ze sobą egzotyczne instrumenty, takie jak oud (uważany za przodka lutni), sarangi (instrument strunowy pochodzenia arabskiego) czy trombita (ludowy instrument dęty). Wszystko to sprawiło, że publiczność przeniosła się w różne – jednoznacznie odległe kulturowo od Polski – miejsca. Widać było wyraźnie, że artyści sporo miejsca pozostawili na improwizacje – momentami kierując się w rejony charakterystyczne dla free jazzu. Z pewnością nie był to koncert łatwy, ale przy odpowiednim skupieniu bez trudu można się było wybrać z Milo Kurtisem w niezwykłą muzyczną podróż.

We wtorek 12 listopada w Domu Kultury w Piasecznie zagra z kolei Tubis Trio. Muzyka grupy charakteryzuje się chwytliwymi melodiami, zaraźliwym, świetnie dobranym, lekko popowym rytmem pełnym synkop i lirycznymi solówkami. Zespół zaprezentuje materiał z dwóch pierwszych płyt studyjnych: „The Truth” (Challenge Records, 2017) oraz „Flashback” (Audio Cave, 2018), a także przedstawi utwory z najnowszego albumu „So Us”, który ukaże się w grudniu nakładem wytwórni Audio Cave. Na płycie znajdzie się osiem utworów, które będą kontynuacją stylu z poprzednich dwóch płyt, ale z jeszcze większą dawką energii i melodyjności. Wszystkie utwory Tubis Trio są kompozycjami oryginalnymi. Początek koncertu o godzinie 20. Bilety w cenie 20 złotych dostępne są w kasie Domu Kultury i na stronie internetowej.

Grzegorz Tylec

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię