Niezwykła wystawa psów i kotów w potrzebie

0

PIASECZNO Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno wspólnie z Biurem Promocji i Kultury zorganizowały wystawę plakatów mających zachęcić mieszkańców do adopcji zwierząt. Fotografie psów i kotów szukających domów znajdują się na Skwerze Kisiela przy ulicy Sierakowskiego

 

Inicjatorką ekspozycji jest Agnieszka Kowalczyk, członkini organu doradczego Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno.
– Smutno mi gdy myślę o zwierzętach ze schroniska i bardzo bym chciała żeby, szczególnie te najbardziej pokrzywdzone, znalazły dobry dom – mówi młoda mieszkanka Piaseczna, która sama jest właścicielką rocznego psa Marsa, którego adoptowała ze schroniska. – W tym celu skontaktowałam się ze Schroniskiem na Paluchu.


Na wystawę, którą będzie można w tym miejscu oglądać do 10 września, składają się plakaty 12 psów i dwóch kotów. Oprócz ich zdjęć i numerów telefonów do adopcji znajdują się na nich również ich krótkie charakterystyki. Przykładowo pies Bombaj prosi by zabrać go na spacer, a potem do domu, a Dracula jest wyjątkowym kotem, który szuka wyjątkowego człowieka.


– Cieszę się z tego powodu, że „Młoda Rada” po raz kolejny porusza ważny społecznie temat, tym razem promując adopcję bezdomnych zwierząt – mówi Michał Rosa, rady gminy Piaseczno i jednocześnie opiekun Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno. – Tego typu wystawa na pewno przyciągnie wzrok i pozwoli zastanowić się nad losem naszych mniejszych braci.

Tyl.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię