Niezwykły świat Magdaleny Shummer-Fangor

0

KONSTANCIN-JEZIORNA To już ostatni moment, żeby obejrzeć wystawę obrazów Magdaleny Shummer-Fangor „Niezwykły świat”. Ekspozycja będzie otwarta w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 tylko do 25 sierpnia


Wystawę można oglądać codziennie do niedzieli, w godz. 11-18. Wstęp jest bezpłatny. Magdalena Shummer-Fangor to artystka o niezwykłej wyobraźni. Określa swój styl jako poetycki realizm. Maluje głównie techniką olejną na płycie, wcześniej także na blasze stalowej. Tematyka, jaką najczęściej podejmuje, to zwierzęta, portrety, kwiaty i scenki rodzajowe. Nie są to jednak zwykłe portrety i zwykłe scenki. Widziane oczami malarki, wprowadzają nas w niezwykły świat jej wyobraźni.
– W obrazach Magdaleny Shummer-Fangor możemy dostrzec unikalność i wyjątkowość otaczającego nas świata, bo malowanie dla artystki to spełnianie przyjemności – sobie i odbiorcom – mówi Mira Walczykowska, kurator wystawy.
Magdalena Shummer-Fangor urodziła się w 1930 roku w Lublińcu. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1961 roku przebywała razem z mężem Wojciechem Fangorem (znanym artystą malarzem) za granicą. Początkowo w Wiedniu, potem w Paryżu, Berlinie Zachodnim i Londynie, a w latach 1966-98 w Stanach Zjednoczonych. Wystawiała swoje prace w Europie i Stanach Zjednoczonych wszędzie znajdując liczne grono wielbicieli. W Nowym Jorku współpracowała na stałe z kilkoma galeriami. Od czasu powrotu do Polski artystka wystawia swoje prace na Art Naif Festiwal w Katowicach oraz na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię