PIASECZNO W zeszłą sobotę na Stadionie Miejskim w Piasecznie rozegrana została druga edycja Niezwykłego Turnieju Piłki Nożnej. Dlaczego niezwykłego? Bo przedstawiciele różnych prywatnych firm wyszli tego dnia na boisko żeby zebrać pieniądze na rzecz dzieci z domów dziecka.


W rywalizacji wzięło udział osiem, podzielonych na dwie grupy, zespołów: Acer, Netia (wystawiła dwie drużyny), Procter&Gamble, HBO, Decathlon, Benefit Systems i ekipa Fundacji Czynów Niezwykłych. Impreza, pomimo twardej sportowej walki na boisku, toczyła się przez cały czas w niezwykle miłej i sympatycznej atmosferze. Organizatorzy zadbali ponadto o atrakcje dla najmłodszych, dla których przewidziano, między innymi, malowanie buziek, gry i zabawy ruchowe oraz pokaz wielkich baniek.
W wielkim finale wygrała ostatecznie drużyna Benefit Systems, która pokonała zespół HBO 2:0. Puchary wręczyła najlepszym członkini zarządu powiatu piaseczyńskiego Katarzyna Paprocka. Nie wynik był jednak tego dnia najważniejszy, a możliwość niesienia pomocy potrzebującym.

– Celem imprezy było zebranie funduszy na wymarzony wyjazd wakacyjny 21 podopiecznych Domu Dziecka w Pęcherach koło Piaseczna – mówi Renata Nastańska z Fundacji Czynów Niezwykłych. – Niektóre z firm, które wystawiły dzisiaj swoje drużyny, wpłaciły np. podwójną kwotę wpisowego oraz wspierają nas również i na inne sposoby. Były też i takie, które z różnych względów nie mogły zagrać, ale i tak wpłaciły wpisowe.
Wiadomo już, że dzieci odwiedzą w tym roku dwa miejsca – starsze (od trzynastego do osiemnastego roku życia) pojadą na obóz WOW (Wiara, Odwaga, Wizja) do Tarczyna, a młodsze (od ośmiu do dwunastu lat) udadzą się na obóz językowy do Zakościela koło Łodzi.

Organizatorzy imprezy podkreślają, że oprócz pokrycia kosztów wyjazdu podopieczni Domu Dziecka zostaną również wyposażeni w najpotrzebniejsze rzeczy (np. kieszonkowe) żeby mogły się bawić tak jak inni uczestnicy.
Na stadionie można było też wrzucić pieniądze do puszki oraz została uruchomiona internetowa zrzutka.
– To nie jest tylko jakaś jednorazowa pomoc – podkreśla Renata Nastańska. – Oprócz tego, że dzisiaj gramy i jest dobra zabawa, firmy wspierają Dom Dziecka w Pęcherach i jego podopiecznych w zasadzie przez cały rok.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię