No Bell najlepszą szkołą na świecie

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Konstancińska Szkoła No Bell wygrała międzynarodowy, elitarny projekt Edumission, i zajęła I miejsce spośród 20 szkół z różnych zakątków świata. W końcu stycznia No Bell będzie prezentować swój autorski model edukacji na targach Bett Show 2018 w Londynie, jednej z najważniejszych imprez edukacyjnych na świecie.


Edumission to międzynarodowy projekt, który powstał z myślą o stworzeniu sieci innowacyjnych szkół, mogących wymieniać się doświadczeniami, pomysłami i ideami edukacyjnymi. Z pośród setek zgłoszonych z całego świata szkół, do projektu zaproszono jedyni 20 szkół, w tym No Bell z Konstancina-Jeziorny. Zaproszone szkoły otrzymały nie lada wyzwanie: w minimum 4 filmach opowiedzieć o realizowanych przez siebie innowacjach, wizji edukacji, sposobach nauczania. Zadaniem było stworzenie kursu, który może kolejnym szkołom, dyrektorom, nauczycielom służyć za inspirację.

Jak się oddaje władzę w szkole, a dzieci zyskują wiedzę i umiejętności

Propozycja No Bell przedstawiona w konkursie oddaje ducha współpracy, szacunku i wzajemnych inspiracji panującego w konstancińskiej szkole. Ten klimat nie byłby jednak możliwy w szkole rządzonej przez despotycznego dyrektora i nauczycieli przekonanych, iż to oni dzierżą wszelką władzę: nad lekcjami, nad nauką, nad uczniami. Dlatego właśnie No Bell opowiada, jak się ODDAJE WŁADZĘ i dlaczego warto to zrobić.

W prezentacji konkursowej pokazano, że szkoła to nie miejsce, w którym się naucza dzieci, ale gdzie się z nimi współpracuje. Nauczyciel nie jest przekaźnikiem wiedzy, ale człowiekiem, którego uczeń może obdarzyć zaufaniem, przyjaźnią, szacunkiem. Brak podręczników, ocen, sztywnego planu lekcji to tylko pochodne określonej wizji tego, czym powinna być edukacja – jedną wielką, niekończącą się przygodą.

Zwycięska wizja edukacyjna

Oddawanie, oddalanie władzy od nas dorosłych i przekazywanie jej w ręce dzieci to trudna decyzja, wymagająca ogromnej odwagi. Jej pozytywne skutki to otwarte i kreatywne dzieci, z radością biorące udział w szkolnych zajęciach.

Wizja szkoły i edukacji wg No Bell przekonała zespół sędziowski Edumission oraz znaczną część z prawie 3000 publiczności, która wzięła udział w otwartym głosowaniu. To, za co konstancińska szkoła została nagrodzona, zostanie zaprezentowane przez No Bell na targach Bett Show 2018 w Londynie, jednej z najważniejszych imprez edukacyjnych na świecie.

Zwycięską prezentację No Bell można obejrzeć na www.edumission.world

źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię