Noc, 200 funkcjonariuszy i podrobione towary o wartości 10 mln zł

0

LESZNOWOLA Ponad 54 tys. podrobionych artykułów, w tym perfumy, odzież, zegarki i biżuterię zarekwirowali na bazarze w Wólce Kosowskiej stołeczni policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej


Za sprawą nocnych działań na rynek nie trafią podróbki o szacunkowej wartości 10 mln zł. 12 osób, które oferowały je do sprzedaży, już usłyszało zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi im za to do maksymalnie do 5 lat więzienia i konsekwencje finansowe.

To był kolejny zmasowany „nalot” służb  na prowizoryczne targowisko ulokowane na jednej z ulic w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze skontrolowali w sumie 60 stoisk i znaleźli na nich łącznie 54 tys. ubrań, butów, galanterii, kosmetyków i biżuterii opatrzonych znakami znanych, światowych marek. Najczęściej handlowali nimi obcokrajowcy.

Policja, jak i KAS podkreślają, że wiele z tych produktów jest słabej jakości i mogą być szkodliwe dla zdrowia.

– Badania laboratoriów celno-skarbowych wykazują, że do produkcji takich artykułów wykorzystywane są często niebezpieczne materiały i substancje – mówi Anna Szczepańska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Inną kwestią jest to, że ograniczając szarą strefę, służby przyczyniają się do zwiększenia dochodów skarbu państwa z legalnego handlu.

Fot. KSP Warszawa i KAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię