GÓRA KALWARIA Lubisz podziwiać spadające gwiazdy? 19 sierpnia będziesz miał okazję oglądać je na Zamku w Czersku. Atrakcji nie zabraknie – ani dla starszych, ani dla młodszych.


Tego wieczora i nocy na bezchmurnym niebie widoczne będą spadające perseidy. O gwiazdach opowiedzą członkowie Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, którzy udostępnią swój profesjonalny sprzęt do obserwacji nieba. O nastrojową oprawę muzyczną zadba SONAR – DJ i producent znany z projektów RYSY i Sonar Soul oraz kolaboracji z Pauliną Przybysz, Justyną Święs i NOVIKĄ. Noc spadających gwiazd zakończy spektakularny pokaz Teatru ognia Widmo.

Program wydarzenia

Start godz. 21.30

– koncert SONAR
– prelekcja Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, oddział w Warszawie
– oglądanie gwiazd przy pomocy teleskopów
– Teatr ognia WIDMO

Stoiska Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii: zegar astronomiczny, budowa spektroskopów dla dzieci od 6 lat


SONAR SOUL (Łukasz Stachurko) to pochodzący z Warszawy producent i DJ, eksplorujący muzykę z rejonów soulful electronic/abstract hip-hop. Fascynacja architekturą modernizmu oraz losowość ludzkiej natury ukształtowały jego styl, charakteryzujący się połączeniem naiwnych melodii i sentymentalnych nastrojów z użyciem jak najmniejszej ilości, możliwie nieoczywistych środków. W sierpniu 2014 roku, nakładem U Know Me Records został wydany winyl Sonar Soul „Trip To A”, w nagraniu którego udział wzięli m.in. Paulina Przybysz, Justyna Święs (The Dumplings) i NOVIKA.

Teatr ognia Widmo – grupa łączy umiejętności kuglarskie z tańcem i ruchem scenicznym. Tancerze mają w sobie dużo pozytywnej energii, którą uwalniają w czasie pokazu. Teatr ognia to ich pasja. Ich pokazy trzymają w napięciu do końca show i na długo zostają w pamięci.

źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię