Noc w ogniu! Dwadzieścia zastępów straży pożarnej walczyło z żywiołem

2

Strażacy wciąż dogaszają pożar, który wybuchł dziś w nocy w Chynowie, w firmie Drewmet produkującej europalety. – Sytuacja jest opanowana, ale wciąż trwa dogaszanie – informuje kpt. Tomasz Kondej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu


Pożar wybuchł o północy. Stanęła w płomieniach hala, a ogień błyskawicznie pochłaniał drewniane palety i trociny. Czerwoną łunę widać było z odległości kilku kilometrów.
– Akcja jeszcze trwa, w działaniach aktualnie bierze udział 13 zastępów straży pożarnej – informuje kpt. Tomasz Kondej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu. – W nocy pożar gasiło łącznie 20 zastępów straży pożarnej. Spłonęła hala produkcyjna oraz cała masa palet. Firma oszacuje straty, ale na pewno są znaczne.

Adam Braciszewski

Czytaj też: 

2 KOMENTARZE

    • Przy granicy z powiatem piaseczyńskim. Łunę ognia było widać z odległości wielu kilometrów – gdy jechaliśmy na miejsce zdarzenia myśleliśmy, że pożar wybuchł w granicach naszego powiatu. Te granie są administracyjne, aż tak mocno nie jesteśmy do nich przywiązani.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię