Nocny nalot na handlarzy w Wólce Kosowskiej. Zajęto towar za 12 mln zł!

0

LESZNOWOLA Krajowa Administracja Skarbowa nie odpuszcza sprzedawcom podróbek. Podczas ostatniej nocnej akcji na bazarze w Wólce Kosowskiej zarekwirowała artykuły oferowane do sprzedaży na 60 stoiskach!


Kontrola przeprowadzona przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego objęła także samochody, w których znajdował się towar bez wymaganych dokumentów, potwierdzających legalność jego pochodzenia. Do niektórych aut pracownicy skarbówki dostali się tnąc zawiasy.

– Działania na terenie krajowych bazarów i targowisk są prowadzone systematycznie i będą kontynuowane, ponieważ istotnie ograniczają bezkarne wprowadzanie nielegalnych, wadliwych, często szkodliwych dla zdrowia produktów – powiedział Marcin Kopczyk, pełnomocnik szefa KAS ds. zwalczania szarej strefy na krajowych targowiskach i bazarach. – Jesteśmy przekonani, że tego typu działania są jednym z ważniejszych narzędzi ograniczających szarą strefę, co w efekcie działa na korzyść uczciwych przedsiębiorców – dodał.

Wynikiem ich ostatnich działań jest zajęcie towaru niewiadomego pochodzenia o szacunkowej wartości ok. 12 mln zł., wszczęcie 14 spraw karnych oraz zatrzymanie czterech osób (trzech obywateli Pakistanu oraz jednego obywatela Indii) w tym jednej posługującej się sfałszowanym paszportem. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W pierwszych dniach września ujawniono, że Warszawska Izba Administracji Skarbowej wzięła pod lupę firmę z Wólki Kosowskiej, która stworzyła karuzelę podatkową (do wyłudzania VAT-u) i uchyliła się dzięki temu od zapłacenia 200 tys. zł podatku. Większość z tej kwoty została już zabezpieczona na majątku firmy. Przestępczy mechanizm polegał na wielokrotnym obrocie tymi samymi towarami na podstawie faktur, które nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. KAS podkreśliła, że trefną spółkę udało się namierzyć dzięki nowym narzędziom informatycznym, którymi dysponują jej pracownicy.

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię