Nosferatu z muzyką i dubbingiem na żywo

0

PIASECZNO Na zakończenie tegorocznego Kina Plenerowego o godz. 20.00 zapraszamy na rynek na pokaz filmu niemego pt. Nosferatu z muzyką i dubbingiem na żywo.


Zaprezentowany zostanie film niemy pt. Nosferatu z 1922 roku, w reż. Friedricha Wilhelma Murnau, oparty na Draculi Brama Stokera. Film ten jest jednym z pierwszych horrorów w historii kina i jednym z najważniejszych dzieł niemieckiego ekspresjonizmu i sztuki filmowej w ogóle. W głosowaniu internautów spodobał się najbardziej i właśnie ten film wyświetlony zostanie na zakończenie piaseczyńskiego kina plenerowego.

Tajemniczy hrabia Orlok chce kupić w Wiborgu kamienicę. Thomas Hutter, młody agent nieruchomości, wyrusza do jego zamku w Karpatach, aby podpisać umowę. Hrabia okazuje się wampirem i nie dość, że sprowadza do Wiborga plagę, to jeszcze szczególnie interesuje się młodą żoną Huttera.

Niemy Movie to muzyka i dubbing na żywo do klasyki niemego kina. Dba o to zespół czterech muzyków i aktora, wykonujących na żywo muzykę i dubbing. – Filmy w takiej interpretacji nabierają kolorów i humoru: ilustrowane są muzyką w wielu stylach, a postacie zyskują indywidualne głosy. Każdy z muzyków jest multiinstrumentalistą. Porusza się swobodnie w różnych konwencjach, od klasyki po rozrywkę, od teatralnego patosu po kreskówkowy slapstick. W trakcie filmu następuje zmiana instrumentów, a lektor na jednym oddechu naśladuje różne osoby. Efektem jest mozaika barw i emocji, kolory, które wykraczają poza odcienie szarości na ekranie – tak można wyobrazić sobie ten niezwykły pokaz.

Więcej o grupie Niemy Movie dowiedzieć się można na ich stronie www.niemymovie.com

źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię